“GÜRSU HAYVAN BAKIM VE TEDAVİ MERKEZİ” HIZLA İLERLİYOR

Sokak hayvanları için, Gürsu Belediyesi’nce, doğanın kucağında oluşturulan yaşam alanı olacak “Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi” inşaatı hızla ilerliyor.

Gürsu Belediyesi’nin, Gürsu’nun ve Bursa’nın güzelliğini panoramik olarak izleme olanağı sunan manzaraya hakim tepede oluşturduğu “Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi”, “Gürsu Seyir Terası” nın da yer alacağı entegre bir Tesis olarak hizmet verecek.

Hayata geçirilen “Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi”yle sokak hayvanlarının barınması ve bakımı sağlanacak.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nda Trafik Kazası Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nda Trafik Kazası

Yaklaşık 14 milyonluk ihale bedelli, örnek ve ödüllü Tesis; 4.500 m² kontrollü alan içerisinde, toplamda 9 ayrı yapı, 685 m² kapalı alandan oluşuyor.

Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi bünyesinde; 39 adet küçük, 5 adet büyük padok bulunuyor. İdari kısımlarının yanı sıra ameliyathane, röntgen odası, ilaç deposu, tıbbi malzeme deposu, hayvan müşahede odası, hayvan mutfağı, mama deposu, malzeme deposu, hayvan banyosu yer alacak.

“Enpati Hayvan Dostu Şehir” Ödüllü Örnek Tesis

Gürsu Katırlı Dağı, Dışkaya ve Ericek Mahalleleri yolu üzerinde inşası devam eden “Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi”nin inşaatında incelemelerde bulunan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “İnşallah en kısa zamanda tamamlanacak olan tesisimizde can dostlarımızın daha sıcak ve sağlıklı ortamda yaşamalarını sağlayacağız.

Sokak hayvanlarının en iyi şartlarda yaşamalarını sağlayacak örnek projelerin yarıştığı, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen yarışmadan ödül alan projemiz kapsamında hayata geçirdiğimiz bu tesisimizi bir an önce tamamlayarak, sokak hayvanlarımızın hizmetine sunacağız inşallah.

Doğal yaşam koşullarından uzaklaşmış sokak hayvanlarımızın yaşamlarını devam ettirebilecekleri koşulları onlara sunmakla yükümlüyüz.

Bu Tesisimizle, inşallah, sokak hayvanlarımızı her türlü yaşam imkanı sunulacak bir yuvaya kavuşturmuş olacağız” dedi.

Kuş Cıvıltıları ve Can Dostlarının Sıcaklığında Bursa Seyri

“Gürsu’muzun doğasının kucak açtığı tepede sokak hayvanlarımızı kucaklayacak Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezimiz, kuş cıvıltıları ve can dostlarımızın sıcaklığıyla doğanın tüm zenginlikleriyle hissedileceği bir tesis olarak, doğayla bütünleşmek, doğanın huzurunu ve ihtişamını yaşamak isteyenlerin de buluşma noktası olacak.

Gürsu ve Bursa’mızı kuşbakışı izleme olanağı sunacak Tesis’imiz, sokak hayvanlarımızın barınma, bakım ihtiyaçlarını karşılayacak.

Şehir yaşamında açlıkla, susuzlukla savaşarak var olmaya çalışan sokak hayvanlarımız için oluşturduğumuz bu Tesis önemli bir ihtiyacı giderecek.

Sokak hayvanlarımızın yaşam haklarının korunmasında tüm insanlığın sorumlulukları var. Bizler bu Tesisimizle bu sorumluluğumuzu yerine getiriyor olmanın huzuru ve sevinci içerisindeyiz.” dedi.

“Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi” nde, sahipsiz ve bakıma muhtaç sokak hayvanlarının, çeşitli kuş türlerinin barınmaları sağlanacak.

Hayvanların sağlık kontrollerinin de yapılacağı Tesis’te, hayvan severlerin ziyaretleri sırasında zaman geçirebilecekleri “Gürsu Seyir Terası” da muhteşem şehir manzarasıyla doğayı tüm zenginliğiyle yaşama imkanı sunacak.

foto (3)-23

foto (6)-15

foto (8)-10

Editör: Muhammed Esad ŞAHİN