Müftü AKDAĞ, yaptığı konuşmada ; İslam’ın emri olan meşveret müessesesini işleterek, bizim içimizden çıkan sivil toplum kuruluşlarımızı zaman buldukça ziyaret ediyoruz dedi.

Daha sonra , 21. Yüz yılın Sivil Toplum Kuruluşları çok önemli hale gelmiştir. Bir ülkenin kalkınmışlığı o ülkenin sivil toplum kuruluşlarının sayısı ile orantılıdır. Hem sizleri ve hemde Sendikanız Türkiye Kamu- Sen ve Türk Diyanet Vakıf-Sen’i yakından tanımak, çalışmalarınız ile ilgili bilgilenmek ve hemde karşılıklı olarak görüş alış verişinde bulunmak üzere buradayız. İlgi , alaka ve misafirperverliğinizden dolayı teşekkür ediyorum dedi.

Türk Diyanet Vakıf Sen  Genel Başkan Yardımcıdı Hilmi Şanlı’ da yapılan ziyaretten dolayı Gemlik İlçe Müftüsü Mustafa AKDAĞ’a teşekkür ederek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Daha sonra ŞANLI, Kurum idarecilerimizin sendikaları kendilerine rakip veya farklı alternatif düşüncelere kapılmadan yapılan ziyaretler bizlri ve dolayısıyla bütün çalışanlarımızı memnun etmektedir. Sendika olarak , özellikle İdareci konumunda olanların bütün sendikalara eşit mesafede durmalarını yani ADİL olmalarını istediklerini belirtti. Şanlı Türk

Diyanet Vakıf-Sen’i anlatırken de şunları söyledi:
Türkiye Kamu Sen mensuplarının ortak özelliğinin Türkiye sevdalısı olduklarını belirtti.Şanlı, “Bu ülkeyi sevmeyen insanların bizimle alakası yok. Bu ülkeyi, bu milleti sevecek, Peygamberimizi de sevecek, Milli ve Manevi şahsiyetlerimizi de sevecek.Türkiye Kamu Sen ve Türk Diyanet Vakıf-Sen farklı bir anlayışla sendikacılık yapan bir sendikadır. Bu özellik devam kıyamete kadar devam edecektir.
“Bursa en bozulmamış şehirlerden bir tanesi” diyen  Hilmi Şanlı, Biz aslında tesadüflerin bir araya getirdiği insanlar değiliz. Niye burada olduğumuzu, neden burada olmamız gerektiğini arkadaşlarımız çok iyi biliyor. Biz özelliği olan bir konfederasyonuz. Biz mili bir sivil toplum örgütüyüz, her şeyden önce. ‘Önce ülkemiz’ diyen Türkiye’de tek sendika temsilcileriyiz. Gerçekten yaptıklarımızı değerlendirdiğimizde bir milli sivil toplum örgütü olma hüviyetinden asla vazgeçmedik. Ne bölücü bir anlayışa sahip olduk, ne de yalaka ve yağcı bir sendika olduk. Biz onlara söz verdik. Üyelerimizin, bizimle birlikte olanların ekonomik ve sosyal haklarını en güzel şekilde savunacağımıza, sessimizi kısmayacağımıza, bunları söylerken endişe duymayacağımıza söz verdik. Sözümün arkasındayız. Bu yönümüzle de Türkiye’de nasıl bir sendikacılık yapılması gerektiğini her vesile ile ifade ediyoruz. Bundan rahatsızlık duyanlar olacaktır. Rahatsızlık duyurmaya devam edeceğiz. Bu yönde geri adımımız söz konusu olmayacak. Doğruyu söylemek varlık sebebimiz. Bunun bedeli varsa öderiz” dedi.

Daha sonra, 3600 Ek gösterge alamayan kamu görevlileri, 4/B sözleşmelilerin kadroya alınmaları, Hizmetlilere memur kadrosu verilmesi, vergi diliminin %15 te sabitlenmesi ve Banka promosyonu ile ilgili yaptıkları çalışmalar hususunda bilgi verdi. Ziyarette; Gemlik Müftülüğü Şube Müdürü Mehmet DURMUŞ, Türk Diyanet Vakıf-Sen Bursa Şube Başkanı Eyüp BULUT ve Şube Başkan Yardımcısı İsmail KİSHA’ da hazır bulundu.

Bursa'da Ters Şeride Giren Araç Facianın Eşiğinden Döndü Bursa'da Ters Şeride Giren Araç Facianın Eşiğinden Döndü

gemlik-müftülüğü (2)

gemlik-müftülüğü (1)