1. HABERLER

  2. BURSA

  3. GECE BOYUNCA İNEGÖL SOKAKLARI BEKÇİLERE EMANET
GECE BOYUNCA İNEGÖL SOKAKLARI BEKÇİLERE EMANET

GECE BOYUNCA İNEGÖL SOKAKLARI BEKÇİLERE EMANET

Türkiye kapsamında eskiden devam eden bekçi uygulamasının tekrar gündeme gelmesiyle, İnegöl’de 12 bekçi görevlendirildi. Bekçiler eğitimlerini tamamlayarak, resmi olarak görevlerine başladı.

A+A-

Türkiye kapsamında eskiden devam eden bekçi uygulamasının tekrar gündeme gelmesiyle, İnegöl’de 12 bekçi görevlendirildi. Bekçiler eğitimlerini tamamlayarak, resmi olarak görevlerine başladı.

Sokak bekçiliği kapsamında gerekli eğitimlerini tamamlamalarıyla birlikte, Bursa’nın İnegöl ilçesinde 12 bekçi mesailerine başladı. İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü ve Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin bekçilere yeni işlerinde başarılar dilerken, baklava ikramında bulunmayı eksik etmediler.

Türkiye kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü’nce uygulamasına tekrar başlanan bekçi vazifesi, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanmasıyla ilgili eğitimden geçiriliyor. Bu kapsamda eğitimlerini tamamlayan 12 bekçi, Bursa İnegöl ilçesinde akşam 22.00’den itibaren, resmi olarak görevlerine başladı.

İnegöl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde, bekçilerle bir araya gelen ilçe Kaymakamı Şükrü Görücü, görevlerini layıkıyla yerine getirmeleri konusunda bir konuşma gerçekleştirirken, onlara baklava ikramında bulundu. Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin’inin de hazır bulunduğu toplulukta, mesailerine başlayacak 12 kişiye başarılar dilendi.

Başarı dileklerine teşekkür eden bekçiler, İnegöl sokaklarında devriye gezerek, vazifelerini yapmak üzere Emniyet Müdürlüğü bahçesinden ayrıldılar.

“İnegöl sakinlerinin yeni gelişmeden memnun oldukları gözlendi.”

Görevleri kapsamında, devriyede şüpheli şahısları durdurarak, üst araması yapan ve telefonla GBT sorgulamalarını gerçekleştiren bekçiler, sokaklarda düdük öttürdü. Düdük seslerini duyarak durumdan haberdar olan vatandaşların, yaşanan gelişmeden memnuniyet duydukları gözlendi.

İnegöl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan bekçiler, ikişerli gruplar halinde sokakları gezecekler. Görev yapacakları mevkiler Emniyet Müdürlüğü’nce tespit edilecek olan bekçiler, gece boyunca sokaklarda olmaya devam edecek.

“Vatandaşların can ve mal güvenliği sağlanacak.”

Genel kolluk kuvvetlerinin anında müdahale etmesinin mümkün olmadığı yerlerde, güvenliği sağlayacak ve kolluk kuvvetleri gelene kadar olaya el koyacak olan bekçiler, sıkı bir eğitim programından geçiriliyor.

Bekçilerin bu doğrultuda; asayiş suçları, trafik, gerçekleşen adli olaylarda kolluk kuvvetleri gelene kadar izlerin korunması, şüpheli şahısların kontrol edilerek yakalanması, herhangi bir kazazede veya hastaya yardım edilmesi, kaybolan şahıslara gereken yol bilgisi verilmesi, yangın-su baskını gibi önemli durumlarda gerekli birimlere anında haber verilmesi ve önlemlerin alınması gibi önemli görevleri bulunmaktadır.

Kısacası vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanmasında, oldukça önemli yardımları olacaktır.

Kaynak: Bültenler

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum