Facebook yeni önlemler alacağını duyurdu

Facebook, Amerika Senatosunda sosyal medya platformuna yönelik eleştirilerden sonra, gençleri yararlı olmayan içeriklerden uzak tutmaya yönelik yeni önlemler alacağını duyurdu.

Teknoloji 11.10.2021 - 10:17 27.10.2021 - 10:43 TE Bilişim

Facebook'un Küresel İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nick Clegg, CNN televizyonuna yaptığı açıklamada, gençlerin faydalı olmayan içeriklere sürekli baktığında, sistemlerinin onları farklı içeriklere yönlendirmeye çalışacağını söyledi.

Uzun zaman Instagram'da vakit geçiren gençleri "mola ver" uyarısıyla ara vermeye teşvik edeceklerini, regülatörlerin, içeriği güçlendirmek için kullanılan Facebook algoritmalarına erişimine izin verme fikrine açık olduklarını söyledi.

Facebook'tan şeffaflık sözü

Facebook'un bundan sonra daha şeffaf olacağını ve kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için yeni yöntemler uygulayacağını dile getirdi.

Facebook, eski bir çalışanı, Amerika Senatosunda, şirketin yüksek karı, kamu güvenliğine tercih ettiği yönünde ifade vermesi ve daha sonrasında hizmetlerinde dünya çapında yaşanan 6 saatlik kesintiyle eleştirilerin hedefi haline gelmişti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--