Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, gece saatlerinde bir saldırganın San Francisco kentindeki evine girerek eşi Paul Pelosi'ye saldırması.

Amerika Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, kocası Paul Pelosi'nin uğradığı saldırı üzerine kongre üyelerine gönderdiği mektupta, İncil'den “Korkmayın, çünkü ben sizinleyim. Yılmayın, çünkü ben sizin Tanrınızım." ayetiyle teselli bulduğunu söyledi.

pelosi_kocasina_yonelik_saldiri_sonrasi_incil_den_ayetle_mesaj_verdi_h544777_1ad72

Nancy Pelosi kongre üyelerine yazdığı mektubunda, "Dün sabah, saldırgan bir adam ailemizin evine girdi, bana saldırmak istedi ve kocam Paul Pelosi'ye  vahşice saldırdı.

Çocuklarımız, torunlarımız ve ben, hayatına kasteden saldırı nedeniyle kalbimiz kırıldı ve travmatize olduk. Kolluk kuvvetlerinin ve acil servislerin hızlı müdahalesi ve aldığı hayat kurtarıcı tıbbi bakım için minnettarız."

Çin'in Kovid-19 inadı sürüyor! Ekonomisinin beşte biri… Çin'in Kovid-19 inadı sürüyor! Ekonomisinin beşte biri…

Kongre üyelerine teşekkür eden Nancy Pelosi, "İşaya İncilindeki şu sözler de bizi teselli ediyor: 'Korkmayın, çünkü ben sizinleyim. Yılmayın, çünkü ben sizin Tanrınızım. Seni güçlendireceğim ve sana yardım edeceğim. Seni doğru sağ elimle destekleyeceğim.'" mesajını verdi.

Cuma günü sabaha karşı saat 2.27'de Paul Pelosi'nin evine giren ve 42 yaşında David Depape isimli saldırgan kafasına çekiçle vurarak ağır yaralamıştı.

Saldırganın "Nancy Pelosi nerede?" diye bağırdığı ortaya çıkmıştı

Amerikan basınına konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen yetkililer, 82 yaşındaki Paul Pelosi'ye saldıran kişinin, "Nancy Pelosi nerede?" diye bağırdığını ve Paul Pelosi'yi bağlamaya çalışarak "Şimdi Nancy Pelosi bekliyoruz."

San Francisco'daki evinde saldırıya uğrayan Paul Pelosi hastaneye kaldırılmış, saldırgan da gözaltına alınmıştı. Olayın sebebine dair soruşturma devam ediyor.