Sosyal medya platformu Twitter'ı satın almak için şirketin yönetim kuruluyla anlaşmaya varan Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk.

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk eski Amerikan Başkanı Donald Trump'a uygulanan Twitter yasağını kaldıracağını duyurdu.

donald trump

Elon Musk, Financial Times tarafından çevrim içi olarak gerçekleşen"Future of the Car (Arabanın Geleceği)" etkinliğinde bir konuşma yaptı.

Eski Amerikan Başkanı Donald Trump'a uygulanan Twitter yasağını değerlendiren Elon Musk, "Bu, ahlaki açıdan kötü ve aptalca bir karardı. Donald Trump'ı yasaklamak doğru değildi, bu bir hataydı."

Gözden kaçırmayın

Badr, denize indirildi Badr, denize indirildi

Elon Musk, Twitter'ı aldıktan sonra Donald Trump'a yönelik uygulanan yasağı kaldıracağını söyledi.

Donal Trump, Twitter'a dönmeyeceğini açıklamıştı

Donald Trump'ın, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya hesapları 6 Ocak 2021 yılında yaşanan Kongre baskınından sonra "baskını teşvik ettiği" gerekçesiyle tamamen kapatılmış, söz konusu karar, ifade özgürlüğünü engellediği iddiasıyla Amerika'da geniş tartışmalara neden olmuştu.

Twitter Yönetim Kurulu, Elon Musk'ın 44 milyar dolarlık satın alma teklifini kabul ettiğini duyurmuştu.

Donald Trump, Twitter'ın Elon Musk'a satılmasını olumlu olarak değerlendirmiş Twitter'a dönmeyeceğini, onun yerine kendi girişimi olan "Truth" adlı sosyal medya platformunda yoluna devam edeceğini açıklamıştı.