Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk, 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasından çekilmek için sosyal medya Twitter'a "karşı dava" açtı.

Elon Musk'ın sosyal medya şirketine karşı dava açtığı haberi, Delaware Chancery Mahkemesi Hakimi Kathaleen St. Jude McCormick'in sosyal medya Twitter Elon Musk davasında duruşmaların başlama tarihi 17 Ekim tarihi olarak belirlemesinden saatler sonra geldi.

elon-6

Elon Musk, 8 Temmuz tarihinde birden çok hükmünün ihlalini gerekçe göstererek sosyal medya Twitter'ı satın alma anlaşmasını feshettiğini bildirmişti.

Uçağını kaçıranların masraflarını karşılayacak Uçağını kaçıranların masraflarını karşılayacak

elonn muskk-1

Elon Musk'ın avukatları, Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yapılan bildirimde, sosyal medya Twitter'ın, şirketin iş performansı için önemli olan platformdaki sahte ya da spam hesaplarla alakalı birden çok bilgi talebine yanıt vermediğini ya da yanıtlamayı reddettiğini belirtmişti.

Sosyal medya Twitter ise anlaşmayı feshettiği için Elon Musk'a dava açmıştı. Şirket tarafından Delaware Chancery Mahkemesine yapılan şikayette Elon Musk'ın, imzaladığı anlaşma "artık kişisel çıkarlarına hizmet vermediği" için sosyal medya Twitter ve hissedarlarına karşı yükümlülüklerini yerine getirmeyi reddettiği aktarılmıştı.

Şikayet dilekçesinde Elon Musk'ın anlaşmayı feshetmeye yönelik iddialarının "bahane" olduğu ve "hiçbir dayanağının" olmadığı kaydedilmişti.