Uluslararası Motosiklet Federasyonu tarafından Dünya Motokros Şampiyonası finalinin Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 3-4 Eylül tarihlerinde Afyonkarahisar'da.

Türkiye Motosiklet Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, FIM tarafından MXGP Dünya Motokros Şampiyonası, Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası ve Avrupa Motokros Şampiyonası'nın finali Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi'nde düzenlenecek. Bu yıl motokrosta dünyanın en iyilerinin kürsüye çıktığı ödül töreni Türkiye'de yapılacak.

motor

Kurtuluş Savaşı'nı zafere taşıyan Büyük Taarruz Zaferi'nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında yapılacak organizasyon, ayrıca önem taşıyor.

Dünya genelinde 186 ülkede yayınlanan Dünya Motokros Şampiyonası'nın final mücadelesi, 3-4 Eylül tarihlerinde Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi'nde.

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı: "Şehrimizin dünya şampiyonasının finaline ev sahipliği yapması çok büyük bir gurur"

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, "en iyi teknik altyapı" ve "en iyi padok" ödülüne sahip Afyonkarahisar Pisti'nde 2022 yılının başarılı takım, sporcu ve ülkelerini görmekten büyük mutluluk duyacaklarını belirterek, "Şehrimizin dünya şampiyonasının finaline ev sahipliği yapması çok büyük bir gurur kaynağı.

Spor Toto Süper Lig 75 günlük hasret bitiyor Spor Toto Süper Lig 75 günlük hasret bitiyor

İstikrarlı bir şekilde gerçekleşen organizasyonumuz şampiyonluk ödül töreniyle taçlandı. Büyük Taarruz'un 100. yılını kutladığımız bu sene bütün dünyanın gözü bir kez daha ülkemize şehrimize dönecek."

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de şu değerlendirmelerde bulundu:

"Dünyanın en popüler 10 branşı arasında yer alan motokrosta dünya şampiyonlarını Afyonkarahisar'da bir araya getireceğiz. Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP) Türkiye'de 4. defa gerçekleşecek.

Bu istikrarlı organizasyonumuzun yanına bir de ödül töreni eklendi. Şampiyonanın finalini şehrimizde yapacağız. Dünya ve Avrupa şampiyonları ödüllerini şehrimizde alacak. Şampiyonaya büyük ödül törenine ev sahipliği yapacak olmaktan dolayı çok mutluyuz."