Devre mülk şebekesi çökertildi, 16 kişi kıskıvrak yakalandı

Bursa polisi, devre mülk sahiplerini dolandıran ve Katarlılar ile Araplara kiraya vereceğini vaat eden şebekeyi çökertti. 8 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Bursa'da paravan şirket kurarak devre mülk sahiplerini kandıran 16 kişilik bir şebeke polis tarafından yakalandı. Şüpheliler, vatandaşlara "Devre mülklerinizi Katarlılar ve Suudi Arabistan'dan gelen turistlere kiralayacağız" diyerek yüksek kar vaadiyle dolandırmış. Zanlılar, kurbanlarına conf, up, deal gibi kod isimler vermiş ve polisten kaçamamış.

BUSKİ, Atık Su Arıtma Tesislerindeki Enerji Giderleri İçin Teşvikleri Genişletiyor. BUSKİ, Atık Su Arıtma Tesislerindeki Enerji Giderleri İçin Teşvikleri Genişletiyor.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, devre mülk yatırımcısı gibi tanıtarak 13 kişiyi dolandıran şüphelilere yönelik operasyon başlattı. Şebekenin kurbanlarına Arap ve Katarlıların devre mülklere ilgi gösterdiğini söyleyerek güven kazandığı ortaya çıktı.

Şebeke, müştekilerin devre mülklerini satarak paralarına el koymuş. Kurbanlarına kod isimleri veren şüpheliler, vekalet alarak çok sayıda belgeyi imzalattırmış ve sözleşmedeki maddeleri okumalarına fırsat vermemiş. Ayrıca, mobil bankacılık şifrelerini alarak kurbanların hesaplarından nakit para ve kredi çekmişler.

Bursa Polisi, çok sayıda müştekinin başvurusu üzerine 8 ilde operasyon düzenleyerek 16 kişiyi gözaltına aldı. Şebeke üyelerinin suç işlerken kullandıkları materyaller ve uyuşturucu haplar da ele geçirildi. İşlemleri tamamlanan şüphelilerden 4'ü tutuklanırken, 12'si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

AW121542_09