Kahramanmaraş da depremlerin ardından farklı illere taşınmak zorunda kalan depremzede öğrencilere, özel öğretim kurslarında 10 bin üzerinde kontenjan açılarak ücretsiz eğitim imkanı sağlanacak.

headline-9

Bazı özel okul dernek ve platformların, depremlerden etkilenen bölgelerdeki öğrencileri ikinci dönem burslu okutma kampanyasının ardından, bazı özel öğretim kursları harekete geçti.

meb-10

Projenin yöneticiliğini üstlenen KURSDER sözcüsü Koray Ayan, düzenlenen eğitim seferberliğinde Türkiye genelinde 1170 kurs merkezinde 10 bin öğrenci için ücretsiz kontenjan tahsis edileceğini söyledi.

Bakan Özer duyurdu! 5 bin 836 öğrenci nâkilini… Bakan Özer duyurdu! 5 bin 836 öğrenci nâkilini…

n1fZx9yekkCMyYw3Tejj0g

Öğrencilerin kurs merkezlerine kayıt oldukları andan itibaren eğitim bursundan faydalanacağını yayın yardımı alacağını ifade eden Ayan, ayrıca kurslarda depremzede öğrenciler için oluşturulan özel müfredat çerçevesinde, sosyal ve psikolojik desteklerin sağlanacağını belirtti.

okullar12

Bu kapsamda isteyen öğrencilerin, ÖZDER, ÖZDEBİR ve KURSDER internet sitelerinde iletişim bilgileri yer alan kurslara telefonla başvuru yapması gerekiyor.