Esenlik Bildirisi'yle salgın tedbirlerini eleştirdiği için görevden uzaklaştırılan Şanlıurfa‘nın Viranşehir ilçesinde Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut'un Kovid-19 tedavisi gören babası Muammer Akbulut (65), tedavi gördüğü Bursa Şehir Hastanesinde yaşamını yitirdi. Akbulut'un cenazesi İnegöl ilçesinde defnedildi.

Kovid-19 tedbirleri kapsamında alınan yasakların hukuka aykırı, aşıların sağlığa zararlı olduğunu iddia ederek bunlara karşı re'sen soruşturma açtığını duyuran Viranşehir Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut görevinden uzaklaştırılmıştı. 

Youtube üzerinden 28 dakikalık bir video yayınlayan ve Esenlik Bildirisi'yle pandemi tedbirlerini eleştiren Eyüp Akbulut, çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu, Akbulut'un geçici olarak görevden uzaklaştırıldığını duyurmuştu.

Savcının babası Muammer Akbulut, Kovid-19 tedavisi gördüğü Bursa Şehir Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Cenazesi, Turgutalp mahallesi Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra Mahmudiye mahallesi Mezarlığı'nda defnedildi.