Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-Rusya ilişkileri ve tahıl koridoruna dair gelişmeler başta olmak üzere bölgesel konular ele alındı.

thumbs_b_c_01c700b197357a3bf7057df796a5620b

Şeyh Raşid hayatını kaybetti Haberi Yalan çıktı! Şeyh Raşid hayatını kaybetti Haberi Yalan çıktı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, tahıl ihracına dair İstanbul Anlaşması'nın 120 gün süreyle uzatılması konusundaki yapıcı tutumu için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e teşekkür etti.

thumbs_b_c_d89da0fa1debc132c0c54010b6ed4b8c

Rusya-Ukrayna savaşının uzamasının riskleri artıracağını, bu nedenle diplomatik görüşmelerin canlandırılması gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus ve Amerikan İstihbarat Başkanlarının Türkiye'de gerçekleştirdikleri temasların arazide kontrolsüz bir tırmanmanın önüne geçilmesi açısından anahtar rol oynadığını aktardı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Türkiye'de bir doğal gaz merkezi kurulması teklifinden memnuniyet duyduklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ortak hedeflere bir an önce ulaşmak için ekiplerin gereken teknik, hukuki ve ticari değerlendirmeleri yapacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da gerçekleşen terör saldırısı için ilettiği taziye dolayısıyla Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e teşekkür etti.