Kırklareli'nde tanker ile otomobilin çarpıştı 2 ölü! Kırklareli'nde tanker ile otomobilin çarpıştı 2 ölü!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Aslanlı Yol'un başındaki yerini almasından sonra başlayan törende, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, yüksek yargı organlarının başkanları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları Aslanlı Yol'dan geçerek, mozoleye çıktı.

thumbs_b_c_c6bede4700c5668ca76bd0f414bcef0d

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, üzerinde ay yıldız bulunan çelengi Atatürk'ün mozolesine bırakmasından sonra, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

erdoAA-25966957

Daha sonra beraberindekiler, Misak-ı Milli kulesine geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

"Aziz Atatürk, Cumhuriyetimizin 98'inci yıl dönümüne kavuşmanın gururunu yaşadığımız bu müstesna günde zatıalinizi, silah arkadaşlarınızı ve kahraman şehitlerimizi bir kez daha şükranla yad ediyoruz.

Şehitlerimizin canları pahasına bizlere emanet ettiği cumhuriyetimizi her alanda güçlendirmek, itibarını artırmak ve dünyanın en güçlü 10 ekonomisinden biri yapmak için gece gündüz çalışıyoruz.

Tüm insanlığın Kovid-19 salgını sebebiyle ciddi krizlerle boğuştuğu bir dönemde, Türkiye ihracat, istihdam, üretim ve yatırım alanlarında elde ettiği başarılarla kalkınma yolculuğunu sürdürmektedir.

Şanlı tarihi zaferlerle dolu kahraman bir milletin mensupları olarak, Cumhuriyetimizi 2023 yılı hedefleriyle buluşturmakta kararlıyız. Ruhun şad olsun."

Törenden sonra Anıtkabir, vatandaşların ziyaretine açıldı.