Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir Şehir Hastanesinin açılışını gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Şehir Hastanesi'nin 4 kilometrelik bağlantı yolunun açılış töreninde konuşarak, hastanenin İzmir'e değer kattığını belirtti.

Marmara'da Batan Gemiden İkinci Cansız Beden Bulundu Marmara'da Batan Gemiden İkinci Cansız Beden Bulundu

Erdoğan, hastane yollarının Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmadığını, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın devreye girdiğini ifade etti.

İzmir Şehir Hastanesi'nin Türkiye'nin ve dünyanın en büyük, en yüksek kapasiteli sağlık komplekslerinden biri olduğunu vurgulayan Erdoğan, seçimlerle birlikte İzmir'in altyapı sorunlarının çözüleceğine inandığını dile getirdi.

Erdoğan, yaptığı yatırımları sıralayarak, eğitim, sağlık, adalet, güvenlik, ulaşım, enerji, spor ve sosyal destek gibi birçok alanda önemli adımlar attıklarını belirtti.

Özellikle sağlık alanında 800 bin yeni öğretmen atandığını ve 35 bin sağlık personeli alınacağını açıkladı.

Ayrıca, ülkede altı buçuk milyon çocuğa sosyal destek sağlandığını ve kentsel dönüşüm projeleriyle bir milyon 314 bin konut inşa edildiğini söyledi.

Erdoğan, İzmir Şehir Hastanesi'nin ve bağlantı yollarının, yaptıkları hizmet zincirinin son halkası olduğunu ifade ederek, huzur içinde geçmesi temennisinde bulundu.

Son olarak, Türkiye'nin güven ve istikrar iklimini korumanın önemine vurgu yaparak, İzmir'in bu mücadelede güç vermeye devam etmesini beklediğini söyledi.