Çocuk Spor Ayakkabısı Seçiminde 5 Önemli Nokta

Çocukların gelişimlerinin sağlıklı olması için onlara alınacak kıyafet ve ayakkabıların çok dikkatli seçilmelerini gerekir. Özellikle çocuk spor ayakkabı seçiminde dikkatli olunması gerekir. Çocuğun bedenini bütün gün üzerinde taşıyan ayakların rahatlığına özellikle önem verilmesi gerekir. Çocukların günlerinin önemli bir bölümünü dışarıda geçirdikleri bilinir.

Gün boyu ayaklarında olan ayakkabılarının kaliteli ve rahat olması ayak yapılarının doğru gelişmesini sağlar. Çocukların spor ayakkabılarını hangi aktivitede kullanacak olmalarına bağlı olarak seçimi yaptığınız takdirde onların sakatlanma riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Futbol oynamaktan hoşlanan çocuklar için en kaliteli futbol ayakkabılarını https://www.r-gol.com/tr/nike-mercurial-ic-hali-saha-kramponlari bu linke tıklayarak inceleyebilirsiniz. Çocuk spor ayakkabı seçiminde 5 önemli nokta ise şı şekilde belirtilebilir.

1-   Ayağına Tam Oturmalıdır

En sık yapılan yanlışlardan birisi çocuklara ayakkabı alırken gelecek senede giyer düşüncesi ile büyük alınmasıdır. Oysa çocukların özellikle ayakkabıları çok çabuk eskittiği görülür. Bundan dolayı aslında büyük alınmasının bir yararı olmaz. Aksine zararı bulunur çünkü çocuğun ayağına tam oturmayan ayakkabı onun rahat yürümesini önler. Çocuğunuza alacağınız ayakkabıda parmaklarının ön kısmına değmesi gerekir. Arkası ise sıkmamalı ve çocuğun topuğunu rahatsız etmemelidir.

2-   Ortopedik Tabanlı Olmalıdır

Gelişme çağında olan çocuğunuzun ayak sağlığını düşünmeli ve mutlaka ortopedik tabanlı olan ayakkabıyı seçmelisiniz. Çocuğun ayak yapısı ile uyumlu aynı zamanda kaliteli malzemeden üretilen ayakkabıları tercih ettiğinizde ayakları rahat eder. Ayrıca dengede durmasını sağlar ve yorulmasının önüne geçer.

Ortopedik spor ayakkabıları ile çocuğunuz gün boyu istediği aktivitelere katılabilir. Hiç yorulmadan eğlenceli ve keyifli zamanlar geçirebilir. Ortopedik ayakkabı aldığınızda ayakları yere tam ve sağlam basar. Bu şekilde narin bileklerinin de zorlanmasının önüne geçilir.

3-   Ayakkabıyı Kullanacağı Aktiviteye Uygun Seçin

Çocuk spor ayakkabıları günlük giymeye uygun olmalıdır. Çocuklar yaşları gereği çok hareketli ve biraz da dikkatsiz olabilirler. Futbol oynamayı seven çocuklarınız için krampon almalısınız. Ayrıca futbol oynarken kaleci olmayı tercih ediyorsa buna uygun aksesuarlar almayı da ihmal etmemelisiniz. Futbol oynarken ellerini koruyacak kaleci eldivenlerini https://www.r-gol.com/tr/kaleci-eldivenleri linke tıklayarak inceleyebilirsiniz. Birbirinden şık ve renkli çok beğenerek kullanabilecekleri eldivenleri seçebilirsiniz.

4-   Ayaklarını Darbelere Karşı Korumalıdır

Spor ayakkabılarının ayaklarını darbelere karşı koruması önemlidir. Darbe emici özelliği olan ayakkabıları almalısınız. Koşarken ve oyun oynarken parmakları içinde kıvrılmamalı ve ayakkabısı ayağından çıkmamalıdır. Yağışlı havalarda kaymasını önleyecek özel tabanları olmalıdır. Ayakkabıları bağcıklı ya da bantlı olabilir.

5-   Nefes Alabilir Olmalıdır

Gün boyu ayağında olacak ayakkabıların çeşitli hastalıklara neden olmaması için nefes alabilir yapıda olması çok önemlidir.  Ayaklarını sıcak havalarda terletmemeli soğukta ise sıcak tutmalıdır. https://www.r-gol.com/tr/cocuklar-icin-nike çocuğunuz için nefes alabilir yapıda olan ayakkabıları bu link üzerinden inceleyebilirsiniz. Çocuk spor ayakkabısı seçimi yaparken onun beğeneceği ve giymekten hoşlanacağı modelleri almaya dikkat etmelisiniz. Bu şekilde ayakkabılarını severek giyer.

 

 

 

 

Bilgiçler Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Bilgiç: "Yatırımcıların ticari gayrimenkullere yöneldiğini gözlemliyoruz" Bilgiçler Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Bilgiç: "Yatırımcıların ticari gayrimenkullere yöneldiğini gözlemliyoruz"