Şirketten yapılan açıklamaya göre, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda 4,6 milyondan fazla tüketiciye görevli tedarik şirketi olarak hizmet veren CK Enerji Boğaziçi Elektrik'in üst düzey yönetiminde görev değişimine gidildi.

İstanbul: Turizmde altın çağını yaşıyor İstanbul: Turizmde altın çağını yaşıyor

CK Enerji Boğaziçi Elektrik bünyesinde 2016'dan bu yana genel müdür olarak görev yapan Halit Bakal, CK Enerji Perakende Koordinatörlüğü'ne atanırken, şirketin genel müdürlük görevini Ali Erman Aytac üstlendi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bakal, görevini Ali Erman Aytac'a devretmekten mutluluk duyduğunu belirterek, "Daha önceden aynı grup çatısı altındaki şirketlerde çalışma fırsatı bulmuş ve güzel işlere imza atmıştık. Birlikte yine sektörde fark yaratacak projelere imza atacağımıza inanıyor, kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Aytac ise, "Halit Bakal'ın da bahsettiği gibi gruba oldukça aşinayım. Burada tanıdık yüzlerle bir arada olmak, yeniden CK Enerji çatısı altında çalışmak mutluluk verici. Özellikle belirtmeliyim ki Halit Bakal gibi bir duayenden bu görevi teslim almak benim için büyük bir onur. Hem grubumuz hem de bizler için inşallah güzel bir dönem olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Mersin'de 1980'de dünyaya gelen Ali Erman Aytac, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitenin Ekonomi Bölümü'nde ekonomi politikası alanında yan dal yapan Aytac, profesyonel iş yaşamına 2002'de finans sektöründe adım attı.

Aytac, 2004'ten itibaren Türkiye'nin önde gelen enerji şirketlerinde üst düzey yönetim kademelerinde yer aldı. İngilizce ve Almanca bilen Aytac, aynı zamanda üç çocuk babası.

Kaynak: