Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (06 Ağustos 2021 Cuma)

Bursa'da şehrin sıcağından kaçıp 10 dakikada 6 derece serinliyorlar

Bursa Gürsu İlçesi Bursa Gürsu İlçesi

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 40 derece. Kentte sıcaklık rekoru kırılacak. Geçmişte aynı tarihte ölçülen uç sıcaklık 39 derece olarak kayıtlara geçmişti. Hissedilen sıcaklık çok daha yüksek olacak.

Zorunlu olmadıkça bilhassa öğle saatlerinde dışarı çıkılmamalı. Bursa'da yarın ve pazarsa gök gürültülü sağanak var! Sıcaklık hem yarın hem de pazar 31 derece olacak. Yarın yüzde 94'e dayanacak nem oranı Bursalıları bir hayli bunaltacak. Önümüzdeki pazartesi yağış yok. Sıcaklık 33 derece bekleniyor.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Trakya, Orta ve Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Artvin, Bingöl, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari çevreleri ile gece saatlerinden sonra Marmara'nın doğusu, Düzce ve Zonguldak çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'de mevsim normallerinin 4-8 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güneybatı Ege'de kuvvetli (40-60 Km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Trakya kesimi, gece saatlerinden sonra ise doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.