4.Bursa Turizm Zirvesi’nde Gürsu’nun tarih ve doğa turizmindeki yeri Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık tarafından anlatıldı. 

23 Atık Toplayıcısı Sıfır Atık Bilgi Sistemi'ne Dahil Edildi 23 Atık Toplayıcısı Sıfır Atık Bilgi Sistemi'ne Dahil Edildi

Gürsu’nun tarih ve doğa turizmindeki yeri 4.Bursa Turizm Zirvesi’nde tanıtıldı.

Turizm alanında yetkin isimlerin katıldığı 4.Bursa Turizm Zirvesi’nde, Gürsu’nun tarihi geçmiş ve doğal zenginliğiyle, sahip olduğu turizm potansiyeli Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık tarafından anlatıldı. 

    Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde (AKKM) gerçekleştirilen 4.Bursa Turizm Zirvesi’nde, Gürsu’nun turizmini anlatan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Gürsu’muz sahip olduğu tarihi geçmişi, doğal zenginlikleri ve hızla gelişen çağdaş kent kimliğiyle Bursa’mızın turizm alanındaki gücüne güç katacak bir potansiyele sahip.

Biz de Belediye olarak, ilçemizin turizm zenginliğini ortaya koyacak projeleri hayata geçirmek için çalışıyoruz. Ericek Göleti çevresinde oluşturduğumuz Adrenalin Park’ımız, doğa, tarih ve kültür turizminde öne çıkan, ilçemizin simgesi olan turistik değerlerimizden biri. İlçemizin merkezinde, başta Taşköprü Sokağımız olmak üzere, tarihin izlerini taşıyan sokaklarımız da, turizm potansiyelimizi güçlendiren turistik varlıklarımız olarak öne çıkmakta.

Bursa’mızı ve Gürsu’muzu panoramik olarak izleme imkanı sunan, yeni oluşturduğumuz Seyir Terası ve Tabiat Parkı’mız da ilçemizin ve Bursa’mızın güzelliğini gözler önüne sermekte. Gürsu’muzun simgelerinden Tarihi Papaz Evi’ni Butik Otel olarak, Tarihi Değirmen’imizi de millet kıraathanesi olarak yaşatıyoruz. Gürsu olarak, Bursa’mızın turizmini daha da geliştirecek artı değerleri, sahip olduğumuz tüm turizm potansiyelimizle ortaya koymaya hazırız” dedi.

Bursa ve ülke turizminin gelişimine katkıda bulunmak, turizm duayenlerinin ve profesyonellerinin görüşleriyle, sektörde bilgi paylaşımını ve iş birliğini geliştirmek amacıyla düzenlenen 4.Bursa Turizm Zirvesi’nde, Bursa’nın turizmini geliştirecek vizyon için sinerji oluşturuldu. 

Başkan Mustafa Işık (2)

Tarihi Değirmen Millet Kıraathanesi (3)

Tarihi Değirmen Millet Kıraathanesi (2)

Adrenalin Park