Bursagaz’a ISO 31000 Risk Yönetimi Belgesi 

Bursagaz, Uluslararası Standartlar Organizasyonu’nun denetimlerini başarıyla tamamlayarak ISO 31000 Risk Yönetim Sertifikası almaya hak kazandı. 

Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı olan SOCAR Türkiye’nin iştiraki Bursagaz, Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) denetimlerini başarıyla tamamlayarak risk yönetimi alanındaki faaliyetleri ve uygulamalarıyla uluslararası risk yönetimi standartlarını kapsayan ISO 31000 Risk Yönetim Belgesi’ni aldı.

Bursagaz, ISO 31000 belgesiyle risk yaklaşımını kurumsal kültürünün bir parçası olarak değerlendiriyor.

Dünyanın en önemli standardizasyon belgelerinden olan ISO 31000 standardı ile risk yönetimi ile ilgili genel metodoloji ve kuralları belirleyip uygulamayı amaçlıyor.

Yıldırım'da Makas Atarak İlerleyen Sürücü Tehlike Yarattı Yıldırım'da Makas Atarak İlerleyen Sürücü Tehlike Yarattı

Bursagaz, hedeflerine ulaşırken ve faaliyetlerini hayata geçirirken iç ve dış belirsizlikleri zamanlı olarak tespit ederek, değerlendirerek ve gerekli aksiyonları alarak kurumun başarıya ulaşmasında ek bir güvence oluşturuyor.

Yönetim sistemleri sertifikalarına bir yenisini ekleyen Bursagaz, kararlarında ve faaliyetlerinde riskli alanları ele alarak, seçenekleri değerlendirerek, risk odaklı ve proaktif yaklaşımı sayesinde denetimlerden geçti ve ISO 31000 Risk Yönetim Belgesi’nin sahibi oldu. 

Bursagaz’ın ISO 31000 yanı sıra ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi belgeleri de bulunuyor.  
 

Bursagaz_Sertifika