Fikriye Yeğit ve torunu Zeynep Mira Güler'in hayatını kaybettiği trafik kazasının ardından kazanın faili sürücü Burak Ulga'nın, kaza günü yapılan ve alkollü olduğunu gösteren rapora itiraz ettiği öğrenildi.

Bursa'nın Mudanya ilçesinde Fikriye Yeğit ve torunu Zeynep Mira Güler'in hayatını kaybettiği trafik kazasının ardından kazanın faili sürücü Burak Ulga'nın, kaza günü yapılan ve alkollü olduğunu gösteren rapora itiraz ettiği öğrenildi. Ayrıca; Ulga'nın daha önce de alkollü şekilde trafiğie çıktığı için ehliyetine el konduğu, bu nedenle kaza günü ehliyetsiz olduğu ortaya çıktı.


NE OLMUŞTU?

Bursa'da ''Santa Maria'' Armudu Dalında Satılıyor Bursa'da ''Santa Maria'' Armudu Dalında Satılıyor

Mudanya ilçesi Bursa Asfaltı Caddesinde 26 Haziran günü meydana gelen olayda, Burak Ulga'nın kullandığı otomobil, yolun karşısına geçmek isteyen Fikriye Yeğit ile torunu Zeynep Mira Güler'e çarptı. İhbarla kaza yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İlk müdahalelerinin ardından ambulanslarla Mudanya Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Fikriye Yeğit hayatını kaybederken, torunu Zeynep Mira Güler, Bursa Şehir Hastanesi'ne sevk edildi. Yoğun bakım servisinde tedavi gören Zeynep Mira da doktorların tüm müdahalesine rağmen kazadan 2 gün sonra hayatını kaybetti.

Tatil için anneannesiyle İstanbul'dan Bursa'daki akrabalarının yanına geldiği gün hayatını kaybeden Zeynep Mira Güler, İstanbul'da toprağa verildi. Sürücü Burtak Ulga'nın ise alkollü olduğu tespit edildi.

752x395-anneanne-ve-torununun-canina-mal-olan-ehliyetsiz-ve-alkollu-surucu-rapora-itiraz-etti-1656759259448