Zabıta izinsiz ceviz ve kestane satan seyyar satıcılara göz açtırmadı

Uluşehir Bursa Camileri Spor Kulübü, Antalya'da 11 Madalya İle Parladı Uluşehir Bursa Camileri Spor Kulübü, Antalya'da 11 Madalya İle Parladı

Bursa'nın Osmangazi ilçesindeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda, izinsiz tezgah açarak kestane ve ceviz satmaya çalışan seyyar satıcılara karşı sert bir müdahalede bulunan zabıta ekipleri, şehirde düzeni sağlama konusundaki kararlılıklarını ortaya koydu. Zabıta ekiplerinin olaya müdahale etmesiyle başlayan olaylar, ufak çaplı bir gerilime evrildi.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda izinsiz olarak tezgah açan satıcılara yönelik gerçekleştirilen zabıta müdahalesi sırasında, satıcılar ile zabıta ekipleri arasında sözlü çatışmalar yaşandı. Taraflar arasındaki gerginlik, zamanla fiziksel bir çatışmaya dönüşmeden zabıta ekipleri, tezgahlardaki ürünleri satıcılardan boşalttı ve ardından tezgahları kaldırdı.

Zabıta ekipleri, tezgahları toplarken satıcılardan alınan ürünlere el koyarak düzeni sağlamaya çalıştı. Bölgeden uzaklaşan zabıta ekiplerinin ardından, satıcılar arasında kendi aralarında bir süreliğine devam eden tartışma, daha sonra yatıştı ve satıcılar olay yerinden ayrıldı. Bu olay, şehirdeki düzenin ve izin prosedürlerinin titizlikle korunmasına yönelik zabıta ekiplerinin kararlı tutumunu bir kez daha ortaya koydu.

AW105006_02

AW105006_01