Bursa’nın ana noktalarında gerçekleştirilen dilenci operasyonunda yakalananlar, Zabıta Amirliği'ne getirilerek burada üst araması yapıldı.  Ahmet Y. isimli bir dilencinin üzerinden çıkan paralar ekipleri şaşkına çevirdi. Dilencinin üzerinde 16 bin 112 lira çıkarken, şahsa Kabahatler Kanunu çerçevesinde 124 lira para cezası kesildi. Ahmet Y. isimli dilencinin yapılan üst aramasında ayrıca 3 adet para çantası, 3 adet bıçak ve 3 adet tornavida bulundu.

Ahmet Y. üzerinden çıkan paraları dilencilikten kazanmadığını belirterek, bu paraların engelli maaşı olduğunu söyledi. " Ben garibanım dışarıda yatıyorum. Doktor bey bana rapor yazdı, o yüzden bana engelli parası veriyorlar. Engelli maaşımı çalmasınlar diye yanımda taşıyorum. Ben bu paraları dilenerek kazandıysam Allah bin defa çarpsın beni" ifadelerini kullandı.

Diğer taraftan ekipler, yakalanan bu paraların dilencinin 1 günlük hasılatı olduğunu değerlendirirken, bıçak ve tornavidaları neden taşıdığına dair soru üzerine dilenci Ahmet Y., "Ben yalnız yaşıyorum kimse bana yemek vermiyor o yüzden yanımdaki bıçaklar ile meyve ve ekmek kesiyorum diğer tornavidalar ile de bisikletimi tamir ediyorum" ifadelerini kullandı.

Bakan Bilgin'den emekli aylıklarına ilişkin açıklama Bakan Bilgin'den emekli aylıklarına ilişkin açıklama

Haber: Ömer KAYA