20 liraya paspas, 50 liraya tencere almak için saatlerce sıra beklediler

Bugün Bursa'da bir züccaciye mağazasının açılışı, vatandaşları saatlerce sıra beklemeye sevk etti. 20 liraya paspas, 50 liraya tencere alabilmek için yüzlerce kişi izdiham yaşadı.

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde bir züccaciye dükkanının açılışı, vatandaşları adeta bir alışveriş çılgınlığına sürükledi.

Yıldırım'da Kaçarken Ağaca Tırmanan Şüpheli Yakalandı Yıldırım'da Kaçarken Ağaca Tırmanan Şüpheli Yakalandı

Yüzlerce kişinin katıldığı açılış, zaman zaman izdihamın yaşanmasına neden oldu.

Vatandaşlar, belirtilen alana sığmayınca kalabalık caddeye taştı. Uzun bir beklemenin ardından açılan züccaciye dükkanına ise vatandaşlar akın etti.

20 liraya paspas, 50 liraya tencere gibi uygun fiyatlarla satılan eşyalar, alışveriş tutkunlarını cezbetti.

Vatandaşlar, poşetlerini doldurarak aldıkları ürünlerle memnuniyetlerini dile getirdi.

Dükkanın ilk müşterisi olan Gülhan Hancı, "2 saattir burada sıra bekliyorum. Beklemeye değdi, sabah 09.00'da buradaydım ve ilk sırayı aldım" dedi.

Başka bir vatandaş ise, "Saat 10.00'dan beri buradayım. Dışarıda ve içeride biraz izdiham oldu. Bu fiyatlara bu ürünleri bulunca normal karşılıyoruz. Yarın İzmir'e gideceğim, gitmeden gelip alışveriş yaptım" şeklinde konuştu.

Ancak, bazı vatandaşlar da fiyatlar güzel olsa da istedikleri ürünleri alamadıkları için isyan etti. 

Alışveriş çılgınlığı görevlilerin zaman zaman önlem aldığı izdihamla renklenirken, vatandaşlar uygun fiyatlı züccaciye ürünleri için saatlerce sıra beklemenin keyfini çıkardı.