Bursa Osmangazi'ye bağlı Hamitler Mahallesi'nde yaşanan olayda, Halime Y. isimli anne, 4 yaşında olan oğlu Muhammed Emin Y.'yi kreşten aldıktan sonra servis şoförlüğü yapmakta olan arkadaşı Musa B. de kreşin önüne geldi ve hep beraber minibüse bindiler.

Musa B., Hamitler Mahallesi'ndeki yazıhanesinin önüne minibüsü park etti. Halime Y., zihinsel engelli oğlu Muhammet Emin'i minibüste bırakarak Musa B.ile kahve içmek için yazıhaneye gitti.

Şeyh Raşid hayatını kaybetti Haberi Yalan çıktı! Şeyh Raşid hayatını kaybetti Haberi Yalan çıktı!

Servis aracında fenalaşan küçük çocuk yoldan geçen vatandaşlar tarafından fark edildi ve polis ile sağlık ekiplerini haber verildi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, minibüsün kapılarının kilitli olmasından dolayı sürücü Musa B.'ye plakadan ulaştı. Musa B., anne ile beraber yazıhaneden çıkıp geldi ve minibüsün kapılarını açtı.

Minibüste fenalaşan küçük çocuk, sağlık görevlileri tarafından araçtan çıkarılarak, ilk müdahalesi yapıldı. Daha sonrasında da Muhammet Emin Y., Dörtçelik Çocuk Hastanesi'ne kaldırıldı.

Minibüs içerisinde 1 saate yakın bir süre havasız kalan ve büyük korku yaşayan Muhammet Emin Y., uzun süre ağlayarak, çığlık attı.

Olay sonrası ekipler tarafından karakola götürülen, Halime Y. ve Musa B., alınan ifadelerinden sonra serbest bırakıldı.

Haber: Murat ASLAN