Bursa Osmangazi'nin Veysel Karani Mahallesi Vefa Sokak'ta bulunan yed-i emin deposunda çıkan yangın, oto parkın yanında bulunan çöplerin tutuşmasıyla başladı ve kısa sürede büyüyerek depoyu sardı. Park halinde bulunan 20'den fazla minibüs, otomobil ve kamyonet küle dönerken, otomobiller adeta bomba gibi patladı. 

Olayın yaşandığı yere çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, alevler yan tarafta bulunan geri dönüşüm tesisine de sıçraması sonucu çok miktarda atığın olduğu tesis de yandı. Yangın nedeniyle yükselen dumanlar şehrin birçok noktasından görüldü.

Ekiplerin söndürmek için yoğun mücadele verdiği yangın, köpükle müdahale eden aracın gelmesiyle bir saat içinde söndürülebildi. Bu sırada depoda bulunan bazı araçlar dışarı çıkarılarak yanmaktan kurtarıldı. 

Askerlik işlemleri e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleşecek Askerlik işlemleri e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleşecek

Diğer taraftan eski Gemlik yolundaki düzensiz trafik nedeniyle itfaiye ekipleri yangın yerine ulaşmakta güçlük çekerken, Zafer, Gençosman, AKOM, Küçük Sanayi, İhsaniye ve Gürsu'dan gelen itfaiye ekiplerinin  müdahalesi sonucu yangın tamamen söndürüldü.

Haber: Murat ASLAN