Nejla ve Özgür Oskay çiftinin kızı olan Beril, Orhangazi ilçesinde acil tıp teknisyeni olarak görev yapan Nejla ve Orhangazi Devlet Hastanesi'nde hemşire olarak çalışan Özgür Oskay'ın kızları olarak dünyaya gelmişti. Kısa bir süre önce lösemi teşhisi konulan Beril için kan ve kök hücre bağışı kampanyaları düzenlenmişti. Ancak Beril, tedavi gördüğü Bursa Uludağ Üniversitesi Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

Basketbol: 23. Cevat Soydaş Basketbol Turnuvası Basketbol: 23. Cevat Soydaş Basketbol Turnuvası

Beril'in cenazesi hastaneden alınarak ailesinin Çakırlı Mahallesi'ndeki evinin önüne getirildi. Evlerinin önünde okunan duaların ardından, sevdiklerinden "helallik" alındı. Beril'in annesi Nejla ve babası Özgür Oskay, kızlarının tabutuna sarılarak uzun süre gözyaşı döktüler.

Çakırlı Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Beril Oskay'ın cenazesi, köy mezarlığında toprağa verildi. Törene aile yakınlarının yanı sıra Belediye Başkanı Bekir Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sakarya, Orhangazi Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ferit Alaybeyoğlu, sağlık çalışanları ve birçok vatandaş da katıldı.