1. HABERLER

  2. BURSA

  3. Bursa’da Kışın Yardıma Muhtaç Olanlara Çorba Veriliyor
Bursa’da Kışın Yardıma Muhtaç Olanlara Çorba Veriliyor

Bursa’da Kışın Yardıma Muhtaç Olanlara Çorba Veriliyor

Bursa’nın gönüllü çorbacıları iş başında. Bursa’da kışın yardıma muhtaç olanlara çorba veriliyor. Gönüllüler çorba dağıtıyor.

A+A-

Kış aylarında sokaklarda kalan yardıma muhtaç ve kimsesizlere çorba dağıtılıyor…

3 Yıldır Gönüllü Çorbacılar Çorba Dağıtıyor

Bursa’nın gönüllü çorbacıları, 3 yıldır ara vermeden kış aylarında çorba dağıtmaya devam ediyor. Bursa’da kışın yardıma muhtaç olanlara çorba dağıtımı, aralıksız devam ediyor. Gönüllüler el arabaları ile gezerek, sokakta olan yardıma muhtaç olan kişiler için çorba dağıtıyor. Bursa Çorba Gönüllüleri olarak anılan kişiler, bu yılda sokakta gezerek yardıma ihtiyacı olan kişilere çorba veriyor.

Yardıma muhtaç olan, kış aylarında aç olan kişiler bu sayede unutulmuyor. Gönüllüler bu yılda yardıma muhtaç olan kişileri unutmadı. Cadde cadde, sokak sokak gezerek çorba dağıtmaya devam eden gönüllüler yardıma muhtaç olan kişileri sevindirmeye devam ediyor.

Gönüllüler çorba dağıtımı sırasında olumlu tepkiler alıyor. Her zaman hayır duaları ile destek olan yardıma muhtaç kişiler, gönüllülerinin de mutlu olmasını sağlıyor. Bursa çorba gönüllüleri aldıkları tepkiler sayesinde mutlu olduğundan, bu şekilde kış aylarında çorba dağıtımının yapılmaya devam edileceği görülüyor.

Çorba Gönüllüleri Celal Can Çapan: ‘‘Herkes Çorba Yapıp Getirebilir, Bizimle Dağıtabilir’’

Gönüllü çorba dağıtıcısı olan Celal Can Çapan, 28 yaşında ve gönüllü çorba dağıtan ekip arasında. Celal Can Çarpan ‘‘biz özel şirketinde muhasebe kısmında çalışıyorum. Böyle bir harekete başladık hep beraber. Tabii ki de gönüllü olarak herhangi bir dernek değiliz. Amacımız sokakta yardıma muhtaç olan insanlara erişmek.’’ Şeklinde konuştu.

‘‘Son zamanlarda insanlar zaten hem Türkiye’de hem de dünyada oldukça bencilleştik. Bu tarzda gönüllü olarak bu işleri yapan insanların sayısı çok az. İnsanlara erişmek istiyoruz onlarda tabii bize erişmek istiyor. Yaptığımız işten çok mutluyuz. Özellikle Bursa gibi bir ilde böyle insanlar görünce insanlar mutlu oluyor.’’

Gönüllü Celal Can Çapan, Bursa çorba dağıtan gönüllüler adına bir çağrıda bulundu. Herkes çorba yapıp getirebilir, kaşık, bardak alabilir. Bizimle yola çıkıp çorba dağıtabilir, diyerek yardım etmek isteyenlere çağrıda bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.