Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey Kutlamalarla Karşılandı

Bursa'da yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nin zaferi sonrası partililer meşalelerle kutlama yaptı.

Bursa'da yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve CHP'nin zaferi sonrası partililer meşalelerle kutlama yaptılar.

Vatandaşlar Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Özlüce Ahmet Taner Kışlalı Bulvarı, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ile Kent Meydanı'nda araçlarıyla konvoy oluştururken, başkan adayı Mustafa Bozbey'in katılımıyla gece yarısı büyük bir kutlama gerçekleşti.

432204340 18024874442013121 2045659933178578636 N

Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Mustafa Bozbey, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazandı. Zafer konuşmasında halka teşekkür eden Bozbey, kenti birlikte yöneteceklerini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanan Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Mustafa Bozbey, Kent Meydanı'ndan yaptığı zafer konuşmasında, "Bu kenti hep birlikte yöneteceğiz. Değişim mücadelemizde yanımızda olan halkımıza çok teşekkür ediyorum. Bu değişimin kahramanı sizsiniz" dedi.

31 Mart Yerel Seçimleri'nde Bursa Büyükşehir Belediye zaferi, Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Mustafa Bozbey'in oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre Bursa'yı yüzde 47.72 oy oranıyla kazanan Bozbey, sonuçları takip ettiği seçim koordinasyon merkezinden ayrılarak Bursalılara seslenmek için Kent Meydanı'na gitti.


Bursalıların izdiham oluşturduğu alanda büyük bir coşku ve havai fişekler eşliğinde karşılanan Bozbey, seçim otobüsünden Bursalılara seslenerek zafer konuşması yaptı.

Kimseyi ayrıştırmayarak herkesin başkanı olduğunu vurgulayan Bozbey, kendisine oy veren vatandaşlara teşekkür ederek, "Her birinize; sandık sorumlularımıza, avukatlarımıza, ilçe başkanlarımıza, belediye başkanlarımıza, il teşkilatımıza, bizleri bu yolculukta hiç bir zaman bırakmayan gönül dostlarına, Bursa dostlarına, Bursaspor sevdalılarına selam olsun. Bu değişimin kahramanı sizlersiniz. Gerçekten harika bir gündü. Şimdi artık görev zamanı. İlk önce çocuklarımızı gülümseteceğiz. Sonra da bu kenti hep birlikte yöneteceğiz" şeklinde konuştu.

Bozbey açıklamaların ardından halka beraber uzun süre çalan müzik eşliğinde çifte telli oynadı.

420404899 1201408154331125 7446505691249164910 N

Bursa'nın ilçelerinde de seçim sonuçları netleşmeye başladı.

Keles İlçe Belediye Başkanı AK Parti'den Ali Doğru,

Bursa'da Polis Denetimi: Arananlar Yakalandı, Uyuşturucu Ele Geçirildi Bursa'da Polis Denetimi: Arananlar Yakalandı, Uyuşturucu Ele Geçirildi

Büyükorhan İlçe Belediye Başkanı AK Parti'den Kamil Turhan oldu.

Gemlik'te CHP adayı Şükrü Deviren seçim yarışını önde götürürken,

İnegöl'de AK Parti adayı Alper Taban,

İznik'te AK Parti adayı Kağan Mehmet Usta,

Karacabey'de İYİ Parti adayı Fatih Karabatı,

Mudanya'da CHP adayı Deniz Dalgıç ilk sırada yer alıyor.

Mustafakemalpaşa'da CHP adayı Şükrü Erdem,

Orhaneli ilçesinde Ali Osman Tayır,

Orhangazi'de Bekir Aydın,

Yenişehir'de İYİ Parti adayı Ercan Özel,

Harmancık'ta CHP adayı Haşim Ali Arıkan,

Nilüfer'de CHP adayı Şadi Özdemir,

Osmangazi'de CHP adayı Erkan Aydın,

Yıldırım'da AK Parti adayı Oktay Yılmaz,

Gürsu'da AK Parti adayı Mustafa Işık ,

Kestel'de AK Parti adayı Ferhat Erol ilk sırada yer alıyor.

Bursa Secim 3Bursa Secim 2