Bursa’da, kardeşinin kavga ettiğini haber alıp ayırmak için olay yerine gideni Yasemin Çedik, vücuduna isabet eden iki kurşunla yaşamını yitirdi.

Bursa'da, kardeşi R.C.'nin husumetli olduğu Y.K. ile kavga ettiğini öğrenince olay yerine koşan Yasemin Çedik (45), iki kurşunla vurularak hayatını kaybetti. Yıldırım ilçesi Hacivat Mahallesi'nde önceki gece her ikisi de alkollü olan R.C. ile Y.K. yolda karşılaştı. Husumetli olan taraflar arasında çıkan tartışma, kavgaya dönüştü. R.C.'nin aynı mahallede oturan ablası Yasemin Çedik, kavgayı haber alıp olay yerine gitti.

Kavga edenlere yaklaştığında Yasemin Çedik, göğsüne isabet eden 2 kurşunla yere yığıldı. İhbarla adrese sevk edilen sağlık ekibinin ilk müdahalesini olay yerinde yaptığı Yasemin Çedik, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Evli ve 3 çocuk annesi Yasemin Çedik, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı. Çedik, önceki gün kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Bursa'da İzcilere İsrafı Önleme Eğitimi Bursa'da İzcilere İsrafı Önleme Eğitimi

Polis, alkollü oldukları belirlenen R.C. ile Y.K.'yi gözaltına aldı. Çedik'in ölümüne neden olan silah ise henüz bulunamadı. Polis, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

752x395-kavgayi-ayiracakti-iki-kursunla-oldu-1658523871472