Süper Amatör Küme’ye yükselme maçında saha boks ringine döndü

Bursa'da oynanan Süper Amatör Küme'ye yükselme maçı, tam bir gerilim ve kavga sahnesine dönüştü.

Arabayatağı Spor ile Mustafakemalpaşa'nın temsilcisi Akar Spor arasındaki maçın sonunda, skorun gerilimini yedek kulübeleri arasında yaşanan gerginlik ve taraftarların sahaya attığı cisimler daha da artırdı.

Maçın 12. dakikasında Akar Spor'un 1-0 öne geçtiği an, gerilimi tırmandırdı. Arabayatağı Spor'un 28. dakikada beraberlik golünü bulması ise gerilimi doruğa çıkardı.

Bu sırada yedek kulübeleri arasında başlayan gerginlik, maçı izlemeye gelen taraftarların sahaya yabancı cisimler atmasıyla daha da karmaşık bir hal aldı.

Akar Spor teknik direktörü, sahaya atılan cisimler nedeniyle yaralandı.

Son düdüğün çalmasının ardından, saha adeta boksa döndü. Hakemin maçı bitirmesiyle birlikte iki takım oyuncuları arasında kavga başladı.

Bozbey ve Dalgıç'tan Mudanya'ya Metrobüs Sözü Bozbey ve Dalgıç'tan Mudanya'ya Metrobüs Sözü

Tekme ve tokatların havada uçuştuğu bu kaotik anlar, bir taraftar tarafından amatör bir kamera ile kaydedildi. Polis ekipleri müdahale ederek kavgayı güçlükle ayırdı.

Bu olay, futbolun coşkusunun zaman zaman nasıl şiddetle sonuçlanabileceğini bir kez daha gösterdi.

Maçtan çıkan kavga ise adeta boks ringine dönmüş görüntülerle dolu. O anları kaydeden taraftarın objektifine yansıyan görüntüler, futbolun güzelliklerinden uzaklaşan bir tabloyu gözler önüne serdi.

AW135658_04