Eski eşinin arkadaşını vuran adam hakim karşısında

Bursa'da, eski eşi Seda Zeynep Ç.'nin baba evine silahlı saldırı düzenleyen Yusuf K.'nin mahkeme süreci başladı.

Olayın ardında, eski eşinin sosyal medyadaki mesajlarına bakmaması nedeniyle çocuklara "Annen mesajlara baksın" dediği ortaya çıktı.

28 Mayıs 2023'te Osmangazi ilçesi Alemdar Mahallesi'nde gerçekleşen olayda, Yusuf K., eski eşi ile konuşmak istedi. Ancak, eski eşi görüşmek istemeyince tartışma çıktı.

Bursa'da Otobüs Şoförü ile Yolcu Arasında Yumruklu Kavga Bursa'da Otobüs Şoförü ile Yolcu Arasında Yumruklu Kavga

Bu sırada silahını çeken Yusuf K., ateş ederken eski eşinin arkadaşı Nermin A.'yı bacağından vurdu. Yaralanan Nermin A. Çekirge Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yusuf K.'nın yargılanmasına Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesinde başlandı. Mahkemede tutuklu sanık, olayın yaşandığı karanlıkta vurulan kişiyi tanımadığını belirterek, eski eşi ile olan anlaşmalı boşanmalarının ardından çocukları almak istediğini ancak olay günü eski eşinin yeni evlenmiş olduğunu öğrendiğini söyledi.

Yusuf K., eski eşinin yeni eşi Mehmet A. ile yaşanan telefon konuşmasında küfürlere maruz kaldığını ifade etti.

Eski eşi Seda Zeynep Ç. ise mahkemede, çocuklarının güvenliği için eski kocasına çocukları teslim ettiğini, ancak daha sonra sosyal medyadan tehdit aldığını belirtti.

Olay günü sokakta bağırmaya başlayan Yusuf K.'nin silah sesleri duyulduğunda Nermin'in kapıdan kendini araladığını ve o sırada vurulduğunu ifade etti.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Yusuf K.'nın tutukluluğunun devamına karar verirken, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

AW132728_03