Bursa'nın Mudanya ilçesinde, Esence Mahallesi'ndeki bir eğlence mekanında darbedilen piyanist yaralandı.

Esence Mahallesi'ndeki bir eğlence mekanına istek şarkı talebi nedeniyle çıktığı iddia edilen tartışma kavgaya dönüştü.

20221024_2_55666515_82039685

Piyanist Özkan Süslerer (44), kavgada darbedilerek yaralandı.

20221024_2_55666515_82039686

Hastaneye kaldırılan müzisyen, tedavisinden sonra taburcu edildi.

Piyanist, istek şarkı tartışması esnasında 10 kişilik grubun saldırısına uğradığını iddia ederek şüphelilerden şikayetçi oldu.

Jandarma ekipleri, zanlıların yakalanması için çalışma başlattı.

Öldürmeye teşebbüs ettiler

Süslerer, gazetecilere, 25 yıldır piyanist olduğunu ve ilk kez böyle bir olayla karşılaştığını söyledi.

Kendisinin 8-10 dakika çiftetelli çaldığını ve sanatçının sahneye çıktığını belirten Süslerer, "Grup çiftetelli bittiği zaman tekrar yanıma geldiler. 'Tekrar çiftetelli istiyoruz.'

Bursa'da uyuşturucuyla yakalanan 2 şüpheli tutuklandı Bursa'da uyuşturucuyla yakalanan 2 şüpheli tutuklandı

Kısa süre sonra çalacağımı söyledim. 'Çalmayacağım' demedim. Bunlar da 'Çalacaksın' diye tutturdular. Küfür ve hakaret etmeye başladılar. Ben de ortamın gerildiğini görünce sahneyi terk ettim."

Eğlence mekanının arka tarafına geçip ortamın sakinleşmesini beklediğini ve olayların bu esnada geliştiğini anlatan Özkan Süslerer, şöyle konuştu:

"Bu grup benim arkaya çıktığımı görüp o bölüme geldiler ve arkamdan bana saldırmaya başladılar. Kaburga kemiğim kırık, sağ omzum çıktı, yüzüm gözüm darmadağın oldu.

Çalışamaz durumdayım,1 ay iş göremezlik raporu aldım. Omzum çıktı, org çalamayacağım. Ben müzisyenim, çok büyük saygısızlık yaptılar. Beni öldürmeye teşebbüs ettiler. Zor kurtuldum ellerinden. Kaçamadım, kendimi savunamadım. Saldırganlardan şikayetçiyim. Bana 10 kişi saldırdı, 3'ü gözaltına alınmış, 7'si yok."