Bursa’da şehitlerin anısına lokma dağıtıldı

Bursa'da, Pençe Kilit Operasyonu'nda PKK'nın saldırısı sonucu şehit olan 12 askerimiz, Cuma namazı öncesinde Bursa Ulu Cami'de dualarla anıldı. Namaz sonrasında, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 bin kişiye lokma dağıtıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Vali Mahmut Demirtaş'ın katılımıyla gerçekleşen lokma dağıtımına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Dağıtım sırasında şehitler için dua eden vatandaşlar, teröre lanet yağdırdı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Gazze'deki insanlık dramına dikkat çekerek, masumların katledildiğini ve 3 ayda 21 bin civarında insanın öldüğünü belirtti. Aktaş, "Ülkemiz her zaman tehdit altında. Güvenlik güçlerimiz, huzurumuz için mücadele ediyor. Onlara dua ediyor, kahramanlarımızı Kuran-ı Kerim ve mevlitlerle anıyoruz. Şehit haberleriyle sarsılıyoruz, inşallah bir daha yaşamayız" dedi.

Cuma namazı çıkışında yapılan lokma ikramıyla, şehitlerimiz anıldı ve vatandaşlar arasında birlik ve dayanışma pekiştirildi. Bursa halkı, güvenlik güçleri ve ülkenin bekası için dualarını eksik etmedi.

33803_MTY1OGVjMG_2

Yıldırım 'da Jandarma Operasyonu: 35 Suçtan Kayıtlı Şüpheli Yakalandı Yıldırım 'da Jandarma Operasyonu: 35 Suçtan Kayıtlı Şüpheli Yakalandı

33803_MTY1OGVjMG_4