Bursa Büyükşehir Belediyesi, Çocuklara Dolu Dolu Bir Sömestr Tatili Sunuyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, çocukların 2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatilini daha eğlenceli ve öğretici geçirebilmeleri için geniş kapsamlı bir etkinlik programı düzenliyor.

"2. Sömestr Çocuk Kültür Sanat Etkinlikleri" adı altında gerçekleştirilen bu program, çocuklara çeşitli kültürel, sanatsal ve eğlenceli etkinlikleri bir araya getirerek tatil dönemini daha keyifli hale getirmeyi amaçlıyor.

Programın açılışı, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen etkinlikler, 20 Ocak 2024 tarihinde başladı ve 4 Şubat 2024 tarihine kadar devam edecek.

Bu süre zarfında, çocuklara yönelik 50 atölye çalışması, 14 gölge oyunu gösterisi, 15 illüzyon ve Karagöz Hacivat gösterisi, 3 sinema gösterimi, 8 tiyatro oyunu ve 1 mangala turnuvası gibi birçok etkinlik planlanmış durumda.

Etkinlikler sadece Bursa merkezinde değil, aynı zamanda Orhaneli, İznik, Karacabey, Keles, Yenişehir, Büyükorhan, Orhangazi ve Mustafakemalpaşa olmak üzere 8 farklı ilçede toplam 24 seans gösteriyle çocuklarla buluşacak.

 Detaylı bilgiye "www.bursakultursanat.com" adresinden ulaşılabilecek olan etkinlik programı, çocukların sömestr tatilini eğlenceli ve öğretici bir deneyime dönüştürmeyi hedefliyor.

Nilüfer Kent Konseyi'nden Bilinçli Tüketim Daveti: İkinci El Eşya Takası! Nilüfer Kent Konseyi'nden Bilinçli Tüketim Daveti: İkinci El Eşya Takası!

33877_MTY1YWY5OW_1

33877_MTY1YWY5OW_3

33877_MTY1YWY5OW_4

33877_MTY1YWY5OW_2