Bursa'da uluslararası e-ihracat platformu WORLDEF tarafından "E-Ticaret ve E-İhracat Konferansı" gerçekleşti.

Ana sponsor Türkiye İş Bankası'nın destekleriyle Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen programa, Bursa başta olmak üzere çok sayıda girişimci katıldı.

20220616_2_53986833_78112514

Programda, alanında başarı sağlayan şirketlerin yöneticilerinin katıldığı panellerde e-ticaret konusunda deneyim kazanmak isteyen katılımcılar bilgilendirildi.

20220616_2_53986833_78112516

WORLDEF Etkinlikler Direktörü Serkan Çakır, açılışta Anadolu konferanslarında gördükleri ilginin kendilerini mutlu ettiğini ve 2016 yılından beri etkinlikler gerçekleştirdiklerini söyledi.

20220616_2_53986833_78112518

Bursa'nın illere göre e-ticaret yapan işletme sayısında altıncı sırada bulunduğunu, "Bursa'nın sahip olduğu e-ticaret ve e-ihracat potansiyelini çok önemsiyoruz.

E-ticaret ve e-ihracata odaklanan herkesi buraya çekmek istiyoruz. Yurt dışından 50'den daha çok pazaryeri gelecek bu etkinliğe. Antalya'da, e-ticaret tarafında ilk defa B2B görüşme gerçekleştirdik. İstanbul'da B2B masa sayısını 300'e çıkarmayı planlıyoruz. Bu seneki B2B görüşme hedefimizi 150 bin olarak belirledik."

COMIO Dijital Pazarlama Kurucu Ortağı Mustafa Sönmezay Bursa'nın e-ticaret konusunda öncü illerden biri olabilecek kapasitesi olduğunu belirtti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ‘Atık Yeter’ diyor Bursa Büyükşehir Belediyesi ‘Atık Yeter’ diyor

Bursa'nın önemli bir ticaret şehri olduğunu, "Geleneksel ticaretin devamında e-ticaret ile yazılan başarı hikayelerini, artık e-ihracatla yurtdışına taşınmanın zamanı geldi. Ekonomik olarak döviz dezavantajı yaşadığımız bugünlerde, bu olumsuz durumu e-ihracat ile fırsata çevirebiliriz."

ELİDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve kurucu üyesi Sinan Eryiğit WORLDEF tarafından gerçekleşen bölgesel konferansların, e-ticaret ve e-ihracat ekosistemine çok büyük katkılar sağladığını söyledi.

Bursa'nın e-ticaret tarafında ağırlığı olan bir şehir olduğunu, "Bursa'nın ev tekstil, otomotiv, mobilya ve tarım gibi sektörlerde önemli bir potansiyeli ve ağırlığı var.

Bu potansiyeli ve ağırlığı artık e-ihracat ile buluşturmanın zamanı. Türkiye’nin genel anlamda çok büyük bir e-ihracat potansiyeli var. Biz de bunu gerçekleştirmek için çalışıyoruz.

E-ticaret satıcılarımız başarılar elde etsin diye çalışıyoruz. Önümüzdeki süreçte Türkiye’deki e-ticaret satıcılarının hepsinin bünyemizde yer almasını hedefliyoruz."