Bursa'nın Gürsu ilçesinde babası tarafından öldürülen 7 yaşındaki çocuğun cenazesi bugün toprağa verildi.

Dün akşam, baba R.S'nin (42), 7 yaşındaki oğlu A.S'yi kesici aletle öldürüp diğer oğlu 3 yaşındaki R.S'yi de yaraladıktan sonra intihar etmesinden sonra cenazelerin Bursa Adli Tıp Kurumu morgundaki otopsileri tamamlandı.

Gürsu Belediyesi İşçilerine Çifte Bayram Yaşattı Gürsu Belediyesi İşçilerine Çifte Bayram Yaşattı

20220601_2_53773844_77604726

Yakınları tarafından alınan baba ve oğlunun cenazeleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü Gasilhanesi'ne getirildi.

Buradaki yapılan işlemlerden sonra Gürsu ilçesindeki Zafer Camisi'ne götürülen A.S'nin cenazesi burada kılınan namazdan sonra ilçe mezarlığında toprağa verildi. Babanın cenazesinin ise ikindi namazından sonra aynı ilçede defnedileceği öğrenildi.

Olayda yaralanan 3 yaşındaki R.S'nin hastanede tedavisi devam ediyor.

Dün akşam saatlerinde Gürsu İpekyolu Mahallesi'nde evine işten dönen ve kapıyı anahtarıyla açamayan anne A.S. (37), küçük çocuğu R.S'nin ağladığını duyunca jandarmaya ihbarda bulunmuştu.

Adrese giden jandarma ekipleri, kilidi kırarak eve girince baba ve oğlunun cesediyle karşılaşmış, evdeki küçük çocuğu yaralı bulmuştu.

Evde inceleme yapan ekipler, R.S'nin, oğlu A.S'yi kesici aletle öldürüp diğer oğlu R.S'yi de yaraladıktan sonra iple kendisini asarak intihar ettiğini belirlemişti.