Bursa'nın Yıldırım ilçesinde arıcılık yapan bir kişiye ait olan bal kovanları, yakılarak maddi zarar verildi.

Erzurum'da yaşayan ve gezgin arıcılık yapan Etem Demircioğlu, gerekli izinleri aldıktan sonra arı kovanları ve arıcılık malzemelerini 2 Ekim'de bal üretmek için Doğa Parkı'ndaki ormanlık alana getirdi.

20221028_2_55727222_82182535

Yeşilay Bursa, Yüzlerce Kişiyi Bağımlılıktan Kurtardı Yeşilay Bursa, Yüzlerce Kişiyi Bağımlılıktan Kurtardı

Etem Demircioğlu, 23 Ekim'de kontrol için arılarının yanına gittiğinde arılı 8 kovan, 200 boş kovan, 200 kovan katı, 250 adet şurupluk, 1500 bal mumu olan petek ve branda çadırının yanarak zarar gördüğünü belirledi.

Sağım makinesi, bal süzme makinesi, akü ve güneş enerji panelinin de çalındığını tespit eden Etem Demircioğlu, durumu polise bildirdi.

200 bin lira zararım var

Etem Demircioğlu, yaptığı açıklamada, mahalle muhtarlığı ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden izin alarak, olayın yaşandığı bölgeye ilk defa arı getirdiğini bildirdi.

Bölgede kimsenin kendisini tanımadığını, herhangi bir hasmının da bulunmadığını ifade eden Etem Demircioğlu, "Arılara baktığım yerle ilgili kimseyle bir sorun yaşamadım.

Bazı arı dolu kovanlarımın kapakları da açılıp tekmelenmiş, yere atılmış. Bu olayı kimin ne için yaptığını bilmiyorum. 200 bin lira zararım var."

Olay yerinde inceleme yapan Bursa Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, zanlı ya da zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.