Bursa’da ahırda çıkan yangında 10 büyükbaş hayvan telef oldu

Bursa'da Merdiven Kazası: 2 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti Bursa'da Merdiven Kazası: 2 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti

Bursa'da, Osmangazi ilçesine bağlı İnkaya Mahallesi'nde bulunan 2 katlı bir ahırda yangın çıktı. Saat 02.30 sıralarında meydana gelen olayda, 60 yaşındaki Mustafa Güney'e ait ahır, henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı alevlere teslim oldu. İtfaiye ekiplerinin müdahalesine rağmen yangında içeride bulunan 10 büyükbaş hayvan telef oldu. Ahırın çökme anları ise kameralara yansıdı.

Mahalle sakinleri, alevleri fark ederek durumu hemen 112 ekiplerine bildirdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yangına hızlı bir müdahalede bulunan itfaiye ekipleri, yaklaşık 1 saat süren çaba sonucunda alevleri kontrol altına aldı ve çevredeki binalara sıçramadan önlendi.

Polis ekipleri ise yangının çıkış nedenini belirlemek için çalışmalarına başladı. Yangında telef olan 10 büyükbaş hayvanın sahibi Mustafa Güney ise olayın şokunu yaşadı. Bursa'daki yangın, bölgeyi etkisi altına alan acı bir olay olarak kayıtlara geçti.

AW119871_01

AW119871_04