4 ay süren çekişmeli mücadelelerin ardından ödül töreni düzenlendi. Başkan Alinur Aktaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, fiziki yatırımlarla şehri geleceğe taşıma çabasını sürdürürken, genç neslin sağlıklı ve donanımlı olmasını desteklemek adına çeşitli etkinliklere imza atıyor.

Batuhan A Gemisi İçin 41 Dalış Yapıldı Batuhan A Gemisi İçin 41 Dalış Yapıldı

Bu kapsamda düzenlenen Zeka Oyunları Süper Ligi, mantık yürütme, zihinsel egzersiz, strateji, dikkat geliştirme, karar verme yetisi, iletişim, centilmence yarışma ve rekabet etme gibi alanlarda çocukların gelişimine katkı sağlıyor.

Toplam 120 ilkokul ve ortaokuldan bin öğrenci ile 150 gönüllü öğretmenin katıldığı Zeka Oyunları Süper Ligi'nde, İlkokul Kategorisi'nde birinci Yıldırım Mümin Gençoğlu İlkokulu, Ortaokul Kategorisi'nde ise birinci Nilüfer Dilek Özer Ortaokulu oldu.

Ödül töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, çocukların oynadığı oyunların onların gelecekte ülkeyi yönetecek bireyler olmaları açısından önemli olduğunu vurgulayarak, Zeka Oyunları Süper Ligi'nin çocukların gelişimine katkı sağladığını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu ise oyunun bitmesinin ardından yeni bir oyunun başladığını ve asıl önemli olanın kazanmak değil, oyunda kalabilmek olduğunu ifade etti. Çocukların sürekli olarak yarışmak, kendilerini aşmak ve bu deneyimleri yaşamak suretiyle hayatta başarılı olacaklarını vurguladı.

Başkan Aktaş, dereceye giren öğrencilere 5 bin TL, 4 bin TL ve 3 bin TL para ödülü verileceğini açıkladı. Etkinlik, ödül töreninin ardından sona erdi.

33849_MTY1YTdkYz