Yenişehir İlçesinde Koyunhisar Zaferi'nin 720. yıldönümü kutlandı
Osmanlı’nın Bizans İmparatorluğu’na karşı kazandığı ilk büyük zafer ve Beylikten Devlet olma yolunda attığı önemli bir adım olan Koyunhisar Zaferinin 720. Yıldönümünü kutlandı. Bu zaferde şehit olan Osman Gazi’nin yeğeni Aydoğdu Bey ve tüm şehitler anıldı.

3-8
Yenişehir İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen Yıldönümü ve Aydoğdu Bey'i Anma Törenine yoğun katılım oldu. Mehter ekibinin gösterisi ile başlayan Yıldönümü etkinliklerine Bursa Milletvekili Müfit Aydın, İl Müftümüz Yavuz Selim Karabayır, Yenişehir Belediye Başkan Davut Aydın, Garnizon Komutanı Alpay Kadri Bahtiyar, daire amirleri, STK ve oda başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yenişehir'de Tek Katlı Evden Sıçrayan Yangın Hızla Söndürüldü Yenişehir'de Tek Katlı Evden Sıçrayan Yangın Hızla Söndürüldü

1-16
Aydoğdu Bey’in kabri ziyaret edildikten sonra Koyunhisar caminde program düzenlenirken, Mevlid-i Şerif okunan camide İl Müftümüz Yavuz Selim Karabayır vaaz ve dua yaptı. Kazanılan bu zaferin önemine değinen Müftümüz Karabayır “Aydoğdu Bey’i ve tüm şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyoruz” dedi. Ardından cuma hutbesini irad edip cuma namazını kıldıran İl Müftümüz Karabayır ilçeden ayrıldı.

2-10