23. Cevat Soydaş Basketbol Turnuvası 23. Cevat Soydaş Basketbol Turnuvası

Bursa Valisi Mahmut DEMİRTAŞ, göreve başladığı ilk günde örnek davranışı ile gönülleri fethetti.

Bursa valisi olarak atanan Sayın Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ görevi nedeniyle kendilerine gelecek çiçeklerin yerine Kahramanmaraş merkezli AFAD deprem yardımı IBAN'ı paylaşarak gönülleri Fed edecek bir mesaj paylaşarak görevinin ilk mesaisinde takdir kazandı.

Bursa Valiliği resmi ayfasında yapılan paylaşımda;

"Bursa Valisi olarak göreve başlamam nedeniyle çiçek göndermek yerine, AFAD Başkanlığı'nın aşağıda belirtilen hesap numaralarına Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerden etkilenen vatandaşlarımız adına yardım yapılmasını rica ederim."

takdir topladı.

bizlerde www.bursabasin.com ailesi olarak, Sayın Vali'mize hoşgeldin dileklerimizi iletiyor; ayrıca paylaşılan IBAN numarasına çiçek bedeli yardımlarımızı iletmekten memnuniyet duyuyoruz.

bursa-valisi-mahmut-demirtas

Bursa Valisi  Mahmut DEMİRTAŞ Kimdir?
 
1965 yılında Kırşehir ili Çiçekdağı ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Çiçekdağı ilçesinde, orta ve lise öğrenimini Yozgat ili Yerköy ilçesinde tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.
 
1990 yılı Aralık ayında Denizli Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Adaylık süresi içerisinde Yozgat-Çayıralan, Kayseri-Felahiye, Ankara-Kızılcahamam ve Isparta-Atabey ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptı. 1992 yılında 8 ay süre ile İngiltere’de inceleme ve araştırmalarda bulundu. Daha sonra sırasıyla Aksaray-Güzelyurt, Malatya-Pütürge ilçelerinde Kaymakamlık, Van ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
 
İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu’nda Mülkiye Müfettişi olarak göreve başladı.Sırası ile Adıyaman, Adana, Mardin illerinde Vali olarak görev yapmasının ardından 09.08.2023 tarihli ve 376 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Bursa Valisi olarak atandı.
 
Vali Mahmut DEMİRTAŞ, evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.