Bursa UNESCO Derneği “Doğa ve Çevre Komisyonu” tarafından organize edilen doğa yürüyüşü ile gerçekleşti.

Bursa UNESCO Derneği’nden Antik Liman Yürüyüşü

Bursa'da İznik İyilik Sağlık Elçileri Derneği açıldı Bursa'da İznik İyilik Sağlık Elçileri Derneği açıldı

Bursa Unesco Derneğinin “Doğa ve Çevre Komisyonu” tarafında geçtiğimiz pazar günü yeni bir etkinlik düzenlendi. Bursa ve çevresinin sahip olduğu çeşitli doğal ve kültürel değerlerin farkındalığı amacıyla Bursa UNESCO Deneği çeşitli etkinliklerine devam ediyor. Dernek amaçlarının gerçekleşmesi için kurulan bir dizi komisyon kendi alanlarında faaliyetlerin planlıyor.

Daha önce de 5 Mayıs Dünya Çevre günü kapsamında,  İznik İlçesinin UNESCO Dünya Mirası listesine alınması için farkındalık yaratmak amacı ile  " UNESCO yolunda İznik" temalı  İznik turu düzenlenmişti.

Geçtiğimiz Pazar günü, gerçekleştirilen doğa yürüyüşü etkinliği sonbaharın kendini iyiden iyiye hissettirdiği bir ortamda gerçekleşti.

Trilye’den başlayan doğa yürüyüşü, Aya Yani Manastırı ve Kapanca Antik Limanının  keşfi ile devam ederek ,Ketendere Sahiline dek uzandı. Bursa UNESCO Derneği’nin “Doğa ve Çevre Komisyonu” tarafından organize edilen etkinlik, Trilye’nin tarihi değerlerine ve doğal güzelliklerine farkındalık sağlamak amacıyla başarıyla gerçekleşti.

Gezi Trilye’den başlayarak, antik yerleşim ve bazıları günümüze kadar ulaşmış döneminin çok önemli yapılarının yer aldığı bir rota üzerinde gerçekleşti. Aya Yani Manastırı, Tarihi Yel Değirmenleri kalıntıları ve Kapanca Antik Limanına uzanan rota üzerindeki doğa yürüyüşü keyifli görüntülere sahne oldu.

Yürüyüş esnasında Bursa ve çevresinin doğal ve tarihi güzelliklerine dikkat çekilmesi amacına dönük yeni etkinliklerin planlanması hedefleniyor.

bursa-unesco-dernegi-antik-yuruyus (3)

bursa-unesco-dernegi-antik-yuruyus (2)

bursa-unesco-dernegi-antik-yuruyus (1)