Bursa TSO'da meslek komiteleri ve meclis üyeleri seçimi yapıldı
Bursa Basın
 - Bursa Ticaret ve Sanayi Odasında (BTSO) 2022-2026 döneminde görev yapacak meclis üyeleri ile meslek komitelerinin seçimi gerçekleştirildi.

Odadan yapılan açıklamaya göre, seçimlerde 378 meslek komitesi üyesi ve 154 meclis üyesi seçilirken BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay da Ev Tekstili Meslek Komitesinde oyunu kullandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Burkay, 133 yılık köklü bir maziye sahip BTSO'nun tarihi günlerinden birini yaşadığını ifade etti.

Bursa'nın Türkiye ekonomisinin en önemli merkezlerinden biri olduğunu vurgulayan Burkay, şunları kaydetti:

"BTSO, üretimden ihracata, turizmden hizmet sektörüne kadar tüm alanlarda Türkiye ekonomisinin lokomotif gücü olan Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu. 51 bini aşkın üyesiyle Türkiye'nin en büyük ticaret ve sanayi odaları arasında yer alan odamız için bugün önemli bir gün. Bugün yapılan seçimlerle tüm üyelerimiz demokratik haklarını kullanarak yeni dönemde görev yapacak meclis ve meslek komitesi üyelerini belirledi.

Cuma günü de yönetim kurulu ve diğer temsil organlarının seçimlerini tamamlayacağız. Bu yeni dönemde 63 olan meslek komitesi sayımızı 70'e yükselttik. Dünyadaki iktisadi dönüşümle birlikte birçok yeni alan ortaya çıktı. Bu alanları da temsil edecek 7 yeni komite oluşturduk. Meclis üyesi sayımız 154'e ulaştı. Böylece sektörlerimizin temsil kabiliyetlerini de artırmış olduk. Yeni dönemin Bursa iş dünyası için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum."

Burkay, BTSO seçimlerinde 70 komitenin 54'ünde tek liste bulunduğuna dikkati çekerek, "Bunu sektörlerin birlik ve beraberliğini göstermesi açısından çok önemli buluyoruz. Sektör temsilcilerimiz tek bir liste altında toplanarak önemli olanın sektörler ve kent ekonomisi için proje üretmek olduğunu gösterdi.

Yeni dönemde 70 komitemizin tamamının ortaya koyacağı vizyonla başarılı bir çalışma dönemi geçireceğimize inanıyorum. Sektörleri için elini taşın altına koyan tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. BTSO, 51 bin üyesiyle kent ve ülke ekonomisi için çok büyük bir potansiyel güç." ifadelerini kullandı.

Meclis Üyeleri Sandık Başında

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve Aynı zamanda FURPA Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Alpaslan'da 26. Komite (Marketler, Süpermarketler ve Hiper Marketler) için oyunu kullandı.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Yükseller LTD.ŞTİ. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel TAŞDEMİR'de BTSO Meslek Komiteleri ve Meclis Üye Seçimi'nde 41.Komitede (Dayanıklı tüketim malları ve küçük ev aletleri)  tek liste olarak gerçekleştirdikleri seçimde oyunu kullandı.

Başkan Yüksel Taşdemir, seçim sonrası yaptığı açıklamada; Birlik-beraberliği pekiştirdiğimiz seçimin ardından BTSO'da başlayan yeni dönem, hayırlara vesile olsun. Oy kullanan tüm sektör temsilcilerimize, sandık başında görev alan tüm üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. İbrahim Burkay Başkanlığındaki BTSO'da yeni dönemde de sektörümüzün sorunlarının takipçisi olmaya, sektörümüzü geliştirmeye devam edeceğiz.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi, Bursa PERDER Başkanı Haşim KILIÇ'ta BTSO Meslek Komiteleri ve Meclis Üye Seçimi'nde 26. Komite (Marketler, Süpermarketler ve Hiper Marketler) için oyunu kullandı.

BTSO-binasi

AA-20221001-29043145-29043144-BURSA_TSODA_MESLEK_KOMITELERI_VE_MECLIS_UYELERI_SECIMI_YAPILDI

fuat-alpaslan-BTSO-secimleri

yuksel-tasdemir-btso-secim (1)

yuksel-tasdemir-btso-secim (2)

hasim-kılıc-bursa-perderbursa-perder-yonetim-kurulu

AA-20221001-29043145-29043143-BURSA_TSODA_MESLEK_KOMITELERI_VE_MECLIS_UYELERI_SECIMI_YAPILDI

Tarihi Hanlar Bölgesi'nde ‘kahve sohbetleri' Tarihi Hanlar Bölgesi'nde ‘kahve sohbetleri'