1. HABERLER

  2. BURSA

  3. Bursa Osmangazi Belediyesi Personeline Kış Hastalıkları Semineri
Bursa Osmangazi Belediyesi Personeline Kış Hastalıkları Semineri

Bursa Osmangazi Belediyesi Personeline Kış Hastalıkları Semineri

Bursa Osmangazi Belediyesi’nde hizmet içi eğitim programı kapsamında, çocuklarda kış hastalıklarına dair seminer verildi.

A+A-

Çocuklarda görülen kış hastalıkları semineri…

Belediye Meclis Salonunda Seminer

Belediye personellerine çocuklarda görülen kış hastalıkları ile ilgili seminer verildi. Bursa Osmangazi Belediyesi personeline seminer kapsamında, çocuklar için kış aylarında sağlıklı olmayı uzun süreli kılmak için önerilerde bulunuldu. Hizmet içi eğitim programı kapsamında sunulan seminerde, çocukları kış hastalıklarından korumanın yoluna dair konuşmalar yapıldı. Bursa Osmangazi Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen seminer, Osmangazi Belediyesi’nin seminer salonunda gerçekleşti. Belediye personelinin katılımı ile bilgilendirmenin Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

Çocukları Bulaşıcı Hastalıklardan Korumak

Kış hastalıkları söz konusu olduğunda, bakıldığında bulaşıcı olma sorunu göze çarpan hususlardan. Seminer boyunca buna dikkat çekildi ve bulaşıcı hastalıklardan çocukları korumak üzerine bilgi verildi. Bursa’da kış hastalıkları semineri ile belediye personellerinin bu alanda bilgi alması çocuk sağlığının korunması açısından önemlidir. Bulaşıcı olma durumunun minimuma indirilmesi durumunda, direkt olarak çocuklarda özellikle okul ortamında hastalığın yaygınlaşma durumunun önüne geçilebilir.

Soğuk algınlığı, rahatsızlık, hastalık sinyalleri, üst solunum yolu enfeksiyonları, bademcik iltihabi gibi durumlar sıkça görülen sorunlar arasında. Özellikle kış aylarında çocuklarda görülen problemler olduğundan; ne gibi önlemlerin alınabileceği, nasıl daha önce doğru hareket edilebileceği gibi hususlarında bilgilendirme yapılmıştır.

Dr. Sabahat Karakaşılılar: ‘‘Aşı ile koruma mümkün.’’

Özellikle çocukların kış aylarında yaşayabilecek olduğu sağlık problemlerinden korunmasının aşı ile mümkün olduğu söylendi. Enfeksiyon riskinin en aza indirilmesinin büyük ölçüde aşı koruması ile sağlanabilecek olduğu yönünde bildi verildi.

Dr. Sabahat Karakaşlılar;

‘‘Çocuklarımızın enfeksiyondan korunması adına ebeveynlerimizin dikkat etmesi gereken en önemli husus beslenmedir. Hijyen konusunda ise çocuklara özellikle el yıkama alışkanlığı aşılanmalıdır. Çünkü okullardaki bulaşma en çok elle temas, hapşırma, tükürük gibi damlacık yollarıyla bulaşıyor. Dolayısıyla öğretmenlerimizin sınıfın hijyeni ve havalandırmasına dikkat ederek, hasta çocukların istirahat etmesini ya da diğer çocuklarla temas etmemesini sağlamaları gerekiyor” şeklinde konuştu.

Osmangazi Belediyesi semineri ile bilgilendirme gerçeklemiş oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.