Bursa Neden Yaşamak İçin İdeal Bir Yer?

Bursa’yı mercek altına aldığınızda ise neden yaşamak için ideal bir şehir olduğunu kolaylıkla anlıyorsunuz. Bu şehir, bazı özellikleriyle pek çok büyük kenti geride bırakıyor. İşte bu nedenle son yıllarda aldığı iç göç oranlarının bir hayli artığını da söyleyebiliriz. Peki, nedir Bursa’yı ideal bir yaşam alanı yapan bu özellikler? İşte bu sorunun yanıtı…

       Ulaşım

Öncelikle Bursa’nın ulaşım açısından yüz güldüren kentlerden biri olduğunu belirtmek gerekir. Kent içerisinde ulaşım sıkıntısı yaşanmıyor. Büyükşehir olmasına karşın trafik yoğunluğu da fazla değil. Sadece günün bazı saatlerinde bazı yollarda trafik yoğunluğu ile karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda İstanbul’a olan yakınlığını da göz ardı etmemek gerekir. Bursa, İstanbul’a sadece 2 saat uzaklıkta yer alıyor. Ankara’ya ve İzmir’e olan uzaklığı ise sadece 4 saat! Bu açıdan bakıldığında da Türkiye’nin en büyük kentlerine yakın olduğunu söyleyebiliriz.

       İklim

Bursa’da aynı anda 4 mevsimi yaşayabileceğinizi biliyor muydunuz? Kentin farklı bölgelerinde hava sıcaklıkları farklı oluyor ve bu özellik Bursalılar tarafından da çok seviliyor. Örneğin, Uludağ’da kayak yaparken boğazda denize girmek mümkün olabiliyor. Mart ve nisan aylarında İnegöl ormanlarına giderseniz sonbahar mevsimini, dağ köylerine giderseniz de ilkbahar mevsimini yaşayabilirsiniz. Kısacası yılın her döneminde kentin farklı bölgelerinde farklı mevsimler hakim olabiliyor.

Belediye Kütüphaneleri Bölge Semineri Nilüfer'de Başladı Belediye Kütüphaneleri Bölge Semineri Nilüfer'de Başladı

       Mutfak

Bursa mutfağının son derece zengin olduğunu da listemize eklememiz gerekir. Anadolu, Balkanlar ve Karadeniz mutfağının en güzel yemeklerini Bursa’da yiyebilirsiniz. Ayrıca restoran sayısının çok fazla olduğunu da belirtmek mümkün! Kentin her semtinde mutlaka ev yemekleri yapan restoranlar hizmet veriyor. İskender kebap ve kestane şekeri ise Bursa’nın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Yemeklerle arası iyi olanlar için bu kentin ideal bir seçenek olduğu aşikar.

       İş Olanakları

Bursa’da 25 tane organize sanayi bölgesi olduğunu bilmeyenler için aktaralım. İş olanaklarının son derece geniş olması da çok sayıda kişiyi bir mıknatıs gibi bu kente çekiyor. Her meslek grubundan elemana ihtiyacı olan firma sayısı fazla ve bu nedenle yeni bir işe ihtiyacı olanlar için Bursa cazip bir kent! Otomotiv, makine, tekstil ve gıda sanayisi açısından gelişmiş bir kent olmasını asla göz ardı etmemek gerekiyor.

       Doğal Güzellikleri

Yoğun kent hayatından uzaklaşmak istediğinizde de Bursa size eşsiz güzellikler sunabiliyor. Kent merkezine gayet yakın olan çok sayıda farklı doğal güzelliği size sunan bu kent, doğa ile baş başa zaman geçirmek isteyenleri mutlu etmeyi başarıyor. Şelalelerden ormanlara, kamp alanlarından doğal parklara kadar ihtiyacınız olan tüm doğal alanları kent sınırları içerisinde bulabilirsiniz. Üstelik yemyeşil ormanlarla kaplı olan bir alanda zaman geçiriyor olmak da ormanın temiz havasından istifade etmenize olanak tanıyacaktır.

       Etkinlikler

Bursa’nın gece hayatı ile ünlü olduğunu söyleyemeyiz. Ancak sosyal etkinlik açısından sizi mutlu edebilecek bir yapıya sahiptir. Yılın her döneminde çeşitli etkinlikler düzenleniyor ve bunlar arasında sanat etkinlikleri de var. Dolayısıyla keyifli zaman geçirmek için gönül rahatlığı ile katılabileceğiniz etkinlik sayısının yeterli olduğunu da eklemek gerekir.

       Kiralık ve Satılık Evler

Ev bulmanın en kolay olduğu şehirlerimizden biri de Bursa’dır. Yani Bursa satılık ev bulmakta asla zorlanmayacağınız bir şehir. Eğer siz de buraya yerleşmek ve öncesinde de güzel bir ev satın almak isterseniz yapmanız gereken önce hepsiemlak internet sitesine uğramak olmalı! Bu sitede onlarca farklı ilan arasından kendinize uygun olan evleri kolayca bulabilirsiniz. Aynı zamanda kiralık ev arayanlar için de geniş seçeneklerin sunulduğunu belirtebiliriz!

04cc2fea-6daa-4887-8bf0-77092931b3a7