1. HABERLER

  2. BURSA

  3. Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dülger İznik’te
Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dülger İznik’te

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dülger İznik’te

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, İznik’e gitti. İznik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Dülger, müdürler ile toplantı yaptı.

A+A-

İznik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ziyaret…

Dülger, İznik İlçe Milli Eğitimi Ziyaret Etti

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü olan Sabahattin Dülger, İznik’e gitti. Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dülger ilk durağını İlçe Milli Eğitim olarak belirledi. İznik İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Asil ve İznik’te görevli olan okul müdürleri ile toplantı yapıldı. Dülger ile birlikte, toplantıya İl Milli Eğitim Şube Müdürü olan Ömer Faruk Bektaş da katıldı.

Okul müdürleri ile toplantı yapıldı. Müdürlerin okulların yönetimindeki öneminden bahsedildi. Milli Eğitim Müdürü okul müdürlerinden beklentilerini dile getirdi. Başarılı bir eğitim için olması gerekenlerden bahsedildi.

Sabahattin Dülger: ‘‘Bir Okul, Okul Müdürü Kadar Okuldur’’

Okul müdürlerinin okulun işleyişi ve eğitim kalitesi kapsamında önemini bildiren, Sabahattin Dülger, sözlerine verdiği öneme de değindi. Sabahattin Dülger’in okul müdürlerine görüşü şu sözler ile belirtildi.

Dülger; ‘‘Bir okul, okul müdürü kadar okuldur. Kurumdaki insanlar, kurumlardaki yöneticilerle şekil alır. Okul müdürünün gayreti, öğrencilerin geleceğini de doğrudan etkiler. Okul müdür, iyi bir meslek rehberi, iyi bir insan mühendisi ve gönül mimarıdır. Bu anlamda sizlere çok büyük görevler düşüyor.’’ Diyerek, okul müdürlerinin görevlerine verdiği önemi dile getirmiş oldu.

Okul Müdürlerinin Görüşleri Alındı

Elbette eğitimin kalitesine dair okul müdürlerinin de görüşleri alındı. Eğitimin iyi yönde ilerlemesi ve öğrenciler için her zaman en iyisinin yapılması; ancak yöneticilerin bu anlamdaki duyduğu hassasiyet ile olacaktır.

Sabahattin Dülger;

‘‘Okul yönetimi bildiğiniz gibi bir etki oluşturmayı gerektirir. Etkiniz ve yetkiniz ölçüsünde okullarımız gelişecek ve değişecek. Ancak bu etkiyi kullanabilmek ve devam ettirmek de son derece önemli. Yetkin etkinin bittiği yerde başlar.’’ Sözlerine yerdi.

Öğrenciler ile de bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Dülger, onlarla da sohbet etmeyi ihmal etmedi. Farklı derslere girerek, öğrenciler ile buluştu. Eğitim hayatından öğütler verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.