4 Mürettebat İçin Arama Çalışmaları Devam Ediyor 4 Mürettebat İçin Arama Çalışmaları Devam Ediyor

Bursa emniyetinden uyuşturucu operasyonu: 4 gözaltı

Bursa Osmangazi SÖS Büro Amirliği ekipleri, bir ihbar üzerine uyuşturucu madde kullanımı ve satışının yapıldığı bir adrese gece operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda, çok sayıda silah ve uyuşturucu madde ele geçirildi. Ayrıca, aranan 4 şüpheli de yakalanarak gözaltına alındı.

Olayla ilgili Cumhuriyet Savcısı tarafından alınan adli arama kararıyla M.İ. ve İ.C. isimli şahısların yaşadığı adrese gece saatlerinde operasyon düzenlendi. İ.C.'nin adreste ruhsatsız ateşli silahlar ve mermilerle ilgili suçlamalarla arandığı tespit edildi. Diğer yandan, D. S. K., hırsızlık suçundan; A. K., bilişim sistemleri yoluyla dolandırıcılık suçundan; ve Y. T., 2 ayrı dolandırıcılık suçundan aranıyordu.

Operasyon sırasında 288.33 gram metamfetamin, uyuşturucu satışından elde edilen 21,900 TL ve 20 Dolar, 2 hassas terazi, 3 ruhsatsız tabanca, 24 fişek, 1 ruhsatsız pompalı tüfek ve 4 kartuş ele geçirildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor. Operasyon, uyuşturucuyla mücadelede emniyetin kararlılığını bir kez daha gösterdi.