Bursa'da 5 Aralık Elektrik Kesintisi! Bursa'da 5 Aralık Elektrik Kesintisi!

Çıraklık ve Staj Sigortası Sorununun Çözümü İçin Girişimler Sürüyor

Tarih: 23 Ekim 2023

Bursa Çıraklık ve Staj Sigortası Mağdurları Derneği, 18 ve 19 Ekim 2023 tarihlerinde Ankara'da önemli görüşmeler gerçekleştirdi. Dernek temsilcileri, çıraklık ve staj sigortası sorununun çözümü için siyasi temsilciler ve Çalışma Bakanlığı yetkilileri ile buluştular.

Ak Parti Çalışma Bakanlığı Komisyon üyesi Erol Keleş, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Fevzi Zırhlıoğlu ve Yeniden Refah Partisi Milletvekili Mehmet Asila ile görüşmeler sırasında dernek başkanı Fatih Yeniay ve yönetimi, çıraklar ve stajyerlerin iş hayatına erken yaşlarda dahil olmalarının, ülke ekonomisine katkı sağladıklarının altını çizdi. Ayrıca, çıraklık ve staj sigortası sorununun 37 yıllık bir sorun olduğuna dikkat çektiler.

Dernek temsilcileri, görüşmelerinde sadece kendi mağduriyetlerini değil, aynı zamanda ülkede yaşanan ara eleman sorununu da gündeme getirerek projeler sunmayı ve devletin bu konuda neler yapabileceğini araştırmayı hedeflediklerini açıkladılar.

Çalışma Bakanlığı Genel Müdürü Mehmet Baş ile de görüşen dernek temsilcileri, çıraklık ve staj sigortası sorununun çözümü için destek taleplerini sundular. Sürecin şeffaf bir şekilde dinlendiğini ve Çalışma Bakanlığı yetkililerinin konuya hakim olduklarını belirttiler.

Bursa Çıraklık ve Staj Sigortası Mağdurları Derneği, randevularının onaylanması halinde tekrar Ankara'ya giderek stajyerler, çıraklar ve ara eleman sorununa çözüm önerilerini bakanlara sunmayı planlıyor. Dernek, çıraklık ve staj sigortası mağduriyetinin giderilmesi için mücadelesine devam edeceğini belirtti.

Bu görüşmelerle birlikte, çıraklık ve staj sigortası sorununun çözümü için atılan adımların daha fazla kamuoyuna duyurulması amaçlanıyor.

bursa-cssm-dernegi (5)

bursa-cssm-dernegi (4)

bursa-cssm-dernegi (2)

bursa-cssm-dernegi (3)

bursa-cssm-dernegi (1)