Bursa Büyükşehir Belediyesi bu sabah yaşanan sel felaketi dolayısıyla zamanla yarıştı. Başkan Alinur Aktaş sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Bursa Mudanya'da motor bölümü yanan balıkçı teknesi battı Bursa Mudanya'da motor bölümü yanan balıkçı teknesi battı

Bursa Büyükşehir Belediyesi bu sabah yaşanan sel felaketi dolayısıyla zamanla yarıştı. Sabah 07.40 saatinde gelen ihbar üzerine Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri 8 dakika içinde sel felkaetine müdahale etti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKtaş yaşanan sel felaketiyle ilgili hazırlık ve müdahale süresini resmi sosyal medya hesabından açıkladı. BaşkanAlinur AKTAŞ sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalada ''

Yer Mudanya Olay: Su baskını İhbar: 07:40 Çıkış: 07:43 Müdahale: 07:48 (8 dakika içinde) Gelen ilk ihbarın ardından sadece 8 dakikada ekiplerimizle sahada müdahaleye başladık. 112 itfaiye komuta merkezine yapılan 192 ihbarın 55’inin su baskını olduğunu tespit ederek, itfaiye ekiplerimizce müdahale ettik. Toplam 12 araç-ekip ve 30 personel olmak üzere 22 dalgıç pompa ile su çekim çalışmaları ve zarar ziyan tespit raporlamalarını sürdürüyoruz. BUSKİ tarafından 7 kepçe, 4 vakumlu 4 vidanjör araç-ekip, 1 motopomp, 3 dalgıç pompa ve 40 personel ile 50 su baskını olayına müdahale ettik. Hemşehrilerimizin zarar-ziyanı ve temizlik çalışmaları için ev ev kontroller yaparak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kıymetli Mudanyalı hemşehrilerimizin her zaman olduğu gibi bu zor gününde de yanlarındayız. Geçmiş olsun...'' dedi.
alinur
alinur 2
alinur 3