ŞİDDETLE KINIYORUZ!!!!!


Camiamızın Değerli Temsilcileri ve Değerli Basın Mensupları;


Süleymanpaşa komutasında 1354 yılında Ecdadımız,  Gelibolu' ya geçmesi ile başlayan Balkanların Fethinde gidilen her bölgeye bolluk,bereket ve adalet götürmüştür. Atalarımız din ve vicdan hürriyetini en üst düzeyde hayata geçirmişlerdir.

Bursa'da Emniyet Şeridindeki Kaza Yangınla Sonuçlandı Bursa'da Emniyet Şeridindeki Kaza Yangınla Sonuçlandı


Üsküp 1392 yılından 1912 yılına kadar yönetilmiş ,halkına adaletli bir yönetim sergileyen Osmanlı Devleti döneminde imar ve ihya edilerek yaşanılacak bir şehir kimliği kazanmıştır. Bugün hâlâ Osmanlı Devleti tarafından kazandırılan eserler şehrin sosyal yaşamında önemli bir yere sahiptir.


Makedonya Saray Belediyesinin Üsküp’ün Sözde Osmanlı işgalinden Kurtuluşu adı altında düzenlediği kutlamaları REDDEDİYORUZ.


110 yıl önce gözü dönmüş Sırp çetelerinin Üsküp' e girişini bir zafer olarak nitelendirip kutlamaya kalkmak dost ve kardeş olarak gördüğümüz Arnavut bir belediye başkanına yakışmamaktadır. Bu yaklaşımı Büyük Türk Milletine saygısızlık olarak görüyoruz.


Ecdadımızın Balkanlara hükmetmeye başladığı tarihten bu yana Devletimizin ve Milletimizin Arnavutluk, Kosova ve Makedonya da bulunan Arnavut toplumuna karşı iyi niyeti ve yardımseverliği herkesin malumudur.Bu durum Arnavut Siyasetçiler ve Devlet Adamları tarafından her fırsatta dile getirilmesine rağmen yapılan bu hadsizliği  KABUL ETMİYORUZ.


Bu tür davranışların dost ve kardeş iki millet arasına nifak sokmasına izin vermeyeceğimizi belirterek camiamıza sevgi ve saygılarımı sunarım.


Prof.Dr.Emin BALKAN
BALGÖÇ Genel Başkanı

Editör: Yüksel Aslan